16.5 C
Lviv
28.05.2024
Новороздільська ОТГ

Зимові проблеми громади

Початок нового тижня, хоча і припав на велике свято Стрітення Господнього, був доволі  напруженим.

По перше, на вулиці зима й надалі продовжує завівати, засипати снігом, та ще й морозами «погрожувати».  Тож проблема «номер один» – прочищення доріг. Справа нелегка. Техніки потужної мало,  водії тракторів та екскаваторів  уже вимучені щоденними  майже цілодобовими графіками, та ще й у морозяну вітряну погоду не виходити з кабін металевих машин, зрозуміймо, нелегко.

Тай от останній приклад: у неділю,  14 лютого, міський голова Я Яценко подалася  на дорогу, яка у найкритичнішому стані – на  Горішнє-Долішнє. Хоча, зауважмо,   дорога ця і на обслуговуванні автодору, але влада намагається хоч якось полегшити доступ до населених пунктів. Це немов «боротьба з  вітряками», ділиться враженнями.  Два потужні трактори, які надали ДМЗ «Карпати» і підприємці з Ходорова, насилу прочистили дорогу. Та допоки дійшли до кінця, то початок уже замело – дорога серед поля і вітер швидко зводить нанівець усі титанічні старання. Виходом було би встановлення  сніготримачів, або висадження дерев вздовж дороги, але це вже завдання на майбутнє.

«Катаються» тракторами усі сільські старости, вишукуючи техніку, де тільки можуть. Староста смт. Розділ Тарас Овсяник, приміром, попросив висловити вдячність ТОВ «ФЛОРА-ВЕСТ», яке надало необхідні машини. Березині допомагає ТОВ «СОЛАР ГРІН ТЕХ». Технікою допомагають і ТОВ “Енергія-Новий Розділ”, підприємці з Ходорова та смт. Розділ _ Олег Хробак, ТОВ «Західний Буг», ДМЗ «Карпати».  Для таких снігів і техніка має бути потужна.

Отож, першочергово міський голова  надала  доручення відділу з питань надзвичайних ситуацій, правоохоронної та мобілізаційної роботи спільно зі старостами  сформувати свого роду перелік усієї наявної на території ОТГ  техніки – де, хто і які машини має, які їх можливості та потужності, форма власності тощо. Щоб на майбутнє у разі надзвичайних ситуацій мали повну картину і уявлення, куди звертатися та  де шукати допомоги.

* * *

Наступною було ініціатива  впорядкувати Порядок проведення ярмарків і масових заходів, бо сподіваємося,  такі будуть проводитися у нашій громаді не раз, тож потрібно розуміння і впорядкування  організаторських моментів.

* * *

Новороздільська громада збільшилася. Але це не просто формальна констатація. Уже другий місяць триває процес передачі майна установ, який вимагає багато часу,  а ще більше формальної документальної тяганини,   де задіяні і фінансисти, і бухгалтерія, і юристи, і безпосередньо працівники усіх відділів. Відповідно, збільшується і об’єм  роботи.

Приміром, начальник управління соцзахисту Галина Калінчук навела такі цифри – на їх обслуговування відійшов будинок інвалідів у смт. Розділ, зовсім нова для них структура.

А також в Управлінні створено 3200 справ щодо субсидій – додалося ще 2394, 602 пільговиків різного роду – додалося ще 1481, 2000 різнопланових допомог  надають в Управлінні – додалося ще 1400.  Отож, ніби і території навколишніх сіл не такі вже великі, і населення – трохи більше 10 тисяч осіб, але різних документальних справ  суттєво додалося.

Схожі повідомлення

Марія ВЯТКІНА: «Пес із тьмяним біло-коричневим окрасом напав зненацька і боляче вкусив, а лікувала рану майже 2 місяця. Знаю, що я не єдина жертва…»

admin3

Рукотворна краса мешканців будинку бульвару Довженка, 4

admin3

Новороздільські волейболістки взяли “срібло” у Комплексних іграх Львівщини

admin2

Спочивай з миром, Матінко!

admin2

І став для нас Шевченко заповітом

admin2

«Центр» – «Бам»: історичний матч , адже був присвячений 70 – річчю Нового Роздолу!

admin3

Залишити коментар