16.5 C
Lviv
15.01.2025
Без категорії

Ритуальні вінки в Україні: традиції та розвиток

Ці ритуальні товари використовуються як витончена та унікальна прикраса для місця поховання. З їх допомогою рідні та близькі можуть віддати шану небіжчику, показати йому свою любов.

Вінки зазвичай виготовляються з квітів, зелені, гілок та листя. Вони можуть відрізнятися формою, кольором та розміром.  Оформлюватися вони можуть згідно з усіма побажаннями замовників. 

Історія розвитку та виникнення ритуальних вінків в Україні

Все почалося з язичницьких традицій. У стародавні часи вінки вважалися оберегами. Тому їх клали на могили на у могили померлих. Таким чином люди намагалися захистити душу померлого від зла, яке може на нього чекати у потойбічному світі. 

Виготовляли вінки з різних матеріалів, зокрема використовували наступне:

  • польові квіти;
  • гілки хвойних дерев;
  • трави.

Вінки мали різний розмір, а стосовно форми, у переважній більшості нею було коло. 

Християнський вплив

В 10 столітті нашої ери ритуальні вінки отримали особливе сакральне значення. Цей атрибут почали пов’язувати не тільки з елементами природи, але й з духовністю та вірою. 

Живі квіти на похоронах використовували для захисту душі померлого від усього злого. Особливо це стосувалося похорону молодих дівчат та дітей. Стрічки у вінках також допомагали захистити душу померлого у темряві. 

Українські традиції

Кожен регіон мав свої вірування. На Поліссі використовували для створення ритуального вінка багато квітів барвінку. Цю рослину вважають за символ вічного життя. 

На Гуцульщині для виготовлення вінка на похорон використовували гілки ялинки та квітки калини. Це були символи сили та любові. 

У центральних регіонах України вінки на похорон робили з барвінку та ромашки. За віруваннями, саме ці квіти допомагали захистити душу померлого. 

Сучасні традиції

Сьогодні вінки на похорон виготовляють не лише з натуральних квітів, а й з синтетичних матеріалів. Вони відрізняються унікальними формами та дизайном. Кожна сім’я може замовити траурний вінок виходячи зі своїх потреб, релігійних вірувань, культурних особливостей. 

Як і багато віків назад, вінки на похорон залишаються незмінним ритуальним атрибутом українського народу. З ними вдається виразити свою скорботу, любов, виказати пам’ять померлому. 

Подобається це чи ні, але з плином часу змінюється лише форма вінка, а традиції його використання залишаються старими. Це актуально для всіх частин України, для кожної української родини.  

Схожі повідомлення

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 9 грудня

admin

Новороздільці Богдан БУЦЯК (учень ЗЗСО №3) та Вероніка ЛЕГКА (учениця ЗЗСО №5) зайняли відповідно ІІ та ІІІ місця у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії. Перше – Марія – Яна БОГУШ (учениця Стрийської загальноосвітньої школи №10)!

admin3

Маршрутка переіхала чоловіка

admin2

Затверджено протиепідемічні заходи під час проведення виборів

admin

Вибір газу та бензину для запальничок: що краще?

admin

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 26 листопада

admin

Залишити коментар