Про це переконливо стверджується у повідомленні на сторінці “Нафтогаз Тепло” у Facebook:
«Я 38 років тут працюю, відколи повернувся з армії. І гадки не спадало займатися чимось іншим. Мій дід був енергетиком, батько й тесть енергетики, син теж пішов цією стежкою. Це вже сімейне», — розповідає Ігор Коник, майстер дільниці з ремонту й обслуговування електроустаткування підстанцій Новороздільських електромереж.
Ігор повністю опікується технічним станом електричних підстанцій. Силові трансформатори, розподільні установки, рубильники — все, від чого залежить розподіл електроенергії кінцевим споживачам. Із відключеннями світла вони потребують особливої уваги.
«Постійні вимкнення та пуски призводять до додаткового навантаження на обладнання. Якщо вимкнути цілий квартал, а потім заразом увімкнути — струм зростає в кілька разів, і це сильно б’є по трансформаторах».
Передстарт опалювального сезону — ще один непростий період у роботі підстанцій. Якщо похолоднішало, а теплопостачання забарилось — масово вмикаються електрообігрівачі, потужність в мережі росте і виникає критична ситуація.
«Ми докладаємо максимум зусиль, щоб забезпечити безперебійне постачання електроенергії: оперативно лагодимо й відновлюємо обладнання, підтримуємо в належному стані. Енергетична система має працювати справно», — переконаний Ігор Коник.
Дбати про українську енергетику уже три роки допомагає і його син — Андрій, який працює диспетчером електропідстанції.
Андрій Коник обрав Новороздільські електромережі після навчання в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Каже: хотів не просто отримати диплом магістра, а працювати за фахом, як його батько і дід.
В його обов’язки входить допуск електромонтерів до ремонту підстанцій та контроль за перемиканнями при виведенні в ремонт великих магістральних ліній.
«За вказівкою обласного диспетчера я повинен у чіткі терміни організувати переведення споживачів на резервні лінії живлення і так само повернути до попередніх налаштувань. Це називається оперативні переговори».
З кожної сторони є затверджений список осіб, які мають право вести такі переговори. Передати на словах інформацію через третіх осіб, навіть якщо це електромонтер, з яким працює диспетчер у парі — неможливо. Всі зміни в енергопостачанні міста ретельно фіксуються у спеціальному журналі.
За словами Андрія, специфіка його роботи — як у пожежників: цілу зміну може бути спокійно, а потім різко — аварія чи обрив лінії. Цікаво, що у таких випадках проблема не переходить наступній зміні — обидві команди спільно усувають наслідки.
«Коли щось стається, у нас дуже гучно спрацьовує сигналізація. Одного разу довелося терміново їхати в ліс, бо лінія виходила далеко за межі міста. Ми примчали і побачили, що у ній заплутався сокіл. Лінію знеструмили, птаха дістали, світло повернули».
Дякуємо Ігорю та Андрію Коникам за відданість енергетичній справі!