16.5 C
Lviv
14.09.2024
Без категорії

Як перевірити кислотність ґрунту в домашніх умовах?

Кислотність ґрунту — це обсяг іонів водню (pH), які знаходяться в землі. Від оптимальності цього показнику залежить придатність землі до посадки рослин, її родючість. При занадто низькому або великому показникові ґрунт потребує попереднього внесення відповідних добрив. Нейтральний рівень 6,1-7,4 pH є оптимальним для культур. Він сприяє гарному поглинанню калію, фосфору, азоту та інших мікроелементів.

Для перевірки кислотності зразок ґрунту можна відправити в лабораторію. Але в сучасних умовах дослідження можна провести самостійно вдома. Для цього достатньо купити в інтернет-магазині SIMVOLT контрольно-вимірювальну техніку та використовувати її відповідно до встановлених правил.

Основні методи перевірки рівня pH

Серед популярних та найефективніших методів встановлення кислотності ґрунту можна виділити наступні варіанти:

  • Інструментальний за допомогою pH-метра. Портативний потенціометричний прилад калібрують за допомогою буферного розчину. Після цього достатньо помістити девайс у зразок для дослідження та трохи почекати. На екрані з’явиться числовий показник pH, який слід порівняти зі ступенями кислотності в таблиці.
  • Перевірка лакмусовим папером. Зразки ґрунту заливаються дистильованою водою та змішуються до кашоподібної консистенції. Далі використовують лакмусову тест-смужку. Вона має властивість змінювати колір при зануренні в рідину. До лакмусового паперу додається кольорова шкала, за якою й визначається кислотність.
  • Народні методи. При додаванні оцтової есенції до зразка лужної землі утвориться багато піни. Про велику кислотність свідчить потемніння ґрунту при його зануренні в окріп з листочками порічки. За шипінням соди у розчині з води та землі також визначають закисленість. 

Однак спеціалісти рекомендують не використовувати народні засоби через низький рівень точності. Краще купити кишеньковий pH-тестер, користуватись яким максимально зручно та легко. Він не потребує тривалої підготовки до застосування, необхідні калібрувальний розчин, інструкція та таблиця кислотності йдуть в комплектації разом з приладом.

Коригування кислотності ґрунту

Після визначення рівня кислотності його потрібно скоригувати, якщо показник виходить за межі оптимального діапазону 6,1-7,4 pH. Нижче 6,1 — закислений ґрунт, який доводять до потрібних параметрів наступними способами:

  • додавання вапна для кращої абсорбції;
  • додавання доломітового борошна;
  • посів люпину, люцерни або вівса – рослин, які розпушують та збагачують землю мінералами.

Після проведення необхідних маніпуляцій проводять контрольну перевірку кислотності. Процедуру повторюють за необхідності. Для підвищення кислотності (лужний ґрунт з pH вище 7,4) використовують селітру, верховий торф або мульчу з соснової кори. При внесенні будь-яких добрив для зміни кислотності варто уникати хімікатів. Хімічні речовини зможуть відкоригувати pH до оптимального показника, однак вирощені на них овочі, фрукти та інші культури будуть перенасиченими токсинами й шкідливими для організму.

Кислотність ґрунту — ключовий показник, який має контролювати фермер або садівник за бажання отримати гарний та великий врожай. Оптимальний кислотно-лужний баланс землі сприяє отриманню смачних овочів або фруктів. При необхідності купити вимірювальне обладнання, в тому числі pH-тестери, достатньо завітати до каталогу інтернет-магазину SIMVOLT. В асортименті не тільки ручні вимірювачі pH, але й тестові смужки, лакмусовий папір, аналізатори ґрунту та багато чого корисного для фермерів.

Схожі повідомлення

Оглядова стаття: Як вибрати якісну каву з інтернет-магазином Vsecoffee

admin

Переваги та можливості пакетів-майок від “Чернігів Пекедж”: ефективне рішення для бізнесу

admin

☺ Анекдоти тижня 10 січня 2021 р.

admin

Як працюють російські спецслужби

admin

Потрібні підсобники

admin2

11 січня у Львівській області 312 мешканців захворіли на covid-19

admin

Залишити коментар