І перша версія, навіяна жахливим вбивством, – це “російський слід”. Адже Ірину Фаріон – відверту і безкомпромісну у своїх публікаціях та виступах у телеефірах стосовно негайного викорінення російської мови в Україні, неоднозначно сприймали у суспільстві. І, очевидно, “феесбешні” технологи вирішили використати це для розколу нашої єдності у смертельній битві з російським фашизмом, який прагне знищити українців як націю. Утім, це тільки перший імпульс стосовно мотивів нелюдів, які вбивством прагнуть розколоти нашу єдність у спротиві. Але, впевнений, що, хоча куля вбивці і перервала яскраве життя патріотки, однак із розколом українського суспільства, щоб послабити всенародну підтримку ЗСУ, у ворога вчергове вийшла “осічка”.
З приводу цинічного вбивства відомої громадської діячки, мовознавиці та політикині висловили співчуття перші очільники Львівської області та Львова.
Зокрема, у заяві начальника Львівської ОВА Максима Козицького зазначено: “Дуже прикро, але, попри всі зусилля медиків, врятувати Ірину Фаріон не вдалося. Щирі співчуття рідним, близьким та учням Ірини Дмитрівни”.
А міський голова Львова у сказав наступне: “Це дуже страшно і жахливо. Я завжди кажу, що в Україні більше немає безпечного місця. Але щоб таке зухвале, нагле вбивство. Вбивцю треба знайти! Дякую правоохоронним органам, які активно працюють над цим. Замовник також має бути відомим і нести повну відповідальність.”
ДОВІДКОВО:
Як повідомили у пресслужбі лікарні Першого територіального медичного об’єднання, куди потерпілу госпіталізували із вогнепальним пораненням голови ввечері у п’ятницю: “Ірина Фаріон померла у Львові у п’ятницю, 19 липня, о 23:20 після вчинення на неї замаху“.
Як йдеться у повідомленні інтернет – видання “Цензор.НЕТ”: https://censor.net/ua/n3500639:
Ввечері 19 липня у Львові на вулиці Масарика невідомий стріляв в Ірину Фаріон.
Стрільця, як повідомляють місцеві пабліки, бачили сусіди. Стріляв у Фаріон хлопець 20-25 років. Він чекав її біля виходу, мав пістолет без глушника, був в рукавичках.
Лікарі госпіталізували мовознавицю із пораненням голови.
У МВС згодом повідомили, що напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство. Повідомлялося, що стан потерпілої тяжкий, лікарі борються за її життя.
Медики прооперували Фаріон, однак врятувати її життя не вдалося”.
А Міністр внутрішніх справ Ігор КЛименко написав у своєму Telegram-каналі наступне: “Основні версії, які розглядають на цю хвилину: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльність пані Фаріон. Не виключаємо, що вбивство має замовний характер. Зібрали оперативну інформацію, яку наразі перевіряють – зарано виносити її назагал. Правоохоронці працюють”, – зазначив Клименко. Джерело: https://censor.net/ua/n3500648
Сьогодні ж у повідомленні про вбивство Ірини Фаріон у медіа – ресурсі “Zахід.НЕТ” https://zaxid.net/news/ подано основні віхи життя та громадської діяльності відомої політикині та мовознавиці:
Ірина Фаріон народилася 29 квітня 1964 року у Львові. Вона була мовознавицею – професоркою Національного університету «Львівська політехніка», політикинею – членкинею політради ВО «Свобода», двічі – депутаткою Львівської облради від ВО «Свобода», після цього – народною депутаткою України VII скликання (2012-2014 року),
Упродовж 2013-2019 років Ірина Фаріон вела заснований нею телепроєкт «Велич особистості» на парламентському каналі «Рада». Його метою була популяризація знань про знакові постаті української історії, культури, політики. Усього вийшло 160 програм.
Також Ірина Фаріон була засновницею та авторкою телевізійного проєкту «Ген українців» (2019-2023) на львівському телеканалі НТА. Окрім того, вона вела два YouTube-канали Iryna Farion та Студія Фаріон, де вела проєкти «ПротиАнглізм», «ПолітОгляд» та «Курси з культури української мови».
Ірина Фаріон також неодноразово робила скандальні заяви, зокрема, про «Пласт», про окупацію і руйнування Маріуполя росіянами тощо.
Восени 2023 року Ірина Фаріон зробила скандальну заяву про українську мову та російськомовних військових ЗСУ. Також вона опублікувала у своєму Telegram-каналі лист підтримки від студента із тимчасово окупованого Сімферополя Максима Глєбова, де було видно особисті дані хлопця. За кілька днів представники окупаційної влади затримали студента.
Після цього СБУ відкрила справу проти Ірини Фаріон за чотирма статтями Кримінального кодексу. Наслідком стало звільнення мовознавиці із «Львівської політехніки», але нещодавно суд поновив її на посаді. Отриману за вимушені прогули зарплату Ірина Фаріон витратила на дрони для ЗСУ.
Ірина Фаріон померла в реанімації після замаху
Мовознавиця та екснардепка Ірина Фаріон померла у лікарні після скоєного на неї замаху у Львові, 19 липня.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням заяву начальника Львівської ОВА Максима Козицького.
“Дуже прикро, але, попри всі зусилля медиків, врятувати Ірину Фаріон не вдалося. Щирі співчуття рідним, близьким та учням Ірини Дмитрівни”, – йдеться у дописі.
Пошуки нападника продовжуються.
Замах на Ірину Фаріон
Ввечері 19 липня у Львові на вулиці Масарика невідомий стріляв в Ірину Фаріон.
Стрільця, як повідомляють місцеві пабліки, бачили сусіди. Стріляв у Фаріон хлопець 20-25 років. Він чекав її біля виходу, мав пістолет без глушника, був в рукавичках.
Лікарі госпіталізували мовознавицю із пораненням голови.
У МВС згодом повідомили, що напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство. Повідомлялося, що стан потерпілої тяжкий, лікарі борються за її життя.
Медики прооперували Фаріон, однак врятувати її життя не вдалося.