16.5 C
Lviv
03.03.2024
Львівщина

Як економити на опаленні 50 процентів і більше: приклади Новояворівська і Нового Роздолу

Про це йдеться йдеться у повідомленні на сторінці ТОВ “Нафтогаз Тепло” у Facebook.

На цьому фото – не новобуд, як може здатися на перший погляд, а майже 30-літня багатоповерхівка ОСББ «Липи-4» у Новояворівську після капітальної термомодернізації за програмою «Енергодім» від Фонд енергоефективності. Якщо придивитись, де-не-де можна помітити залишки дерев’яних вікон,

Раніше будинок потерпав від значних тепловтрат. Через незбалансованість системи теплопостачання та неутеплений фасад у квартирах було холодно, а в кутових з’явилася цвіль. Мешканці організувалися, подали заявку у Фонд енергоефективності та змінили свій будинок і рівень комфорту до невпізнання.

????Було – стало

До вирішення проблеми підійшли комплексно: утеплили фасад та труби з гарячою водою і опаленням, замінили парапети й зовнішні двері, встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП) та автоматичні балансувальні клапани.

Результат – рівномірна температура в усіх квартирах та можливість регулювати подачу тепла залежно від температури на вулиці????. А головне – споживання енергії скоротилося майже удвічі!

Програмою «Енергодім» вже скористалися 10 ОСББ у Новояворівську і 4 в Новому Роздолі. Більшість проектів успішно реалізовані, інші – в процесі.

????Основні причини тепловтрат

Ціль програми – допомогти мешканцям заощаджувати на платіжках за комунальні послуги завдяки зменшенню тепловтрат. Найпопулярніші опції – встановлення вузла комерційного обліку теплової енергії та ІТП.

????«Це найбільш швидковпроваджувані та одночасно швидкоокупні заходи, які допомагають значно економити енергію», – пояснюють у Фонді енергоефективності.

Більшість будинків в обох містах – стара забудова із типовими складнощами. У таких багатоповерхівках зовнішні стіни без утеплення, кожного опалювального сезону втрачається багато тепла через вікна у місцях загального користування та вхідні двері.

????«Мешканці вдаються до клаптикового утеплення, але це не вирішує проблему. Конденсат, що утворюється під таким утепленням, сприяє появі плісняви у квартирах і руйнує фасад. Крім того, вони не можуть самостійно регулювати температуру в помешканні. Встановлення ІТП дає змогу управляти опаленням будинку залежно від погодних умов та платити тільки за фактично спожиту енергію», – кажуть фахівці.

Ще одна часта проблема – розбалансованість будинкової системи опалення, через яку тепло нерівномірно розподіляється по квартирах. «Енергодім» дозволяє провести балансування гідравлічної системи будівлі та теплоізолювати трубопроводи у неопалюваних приміщеннях.

????Економія – реальна

Всі учасники програми що півроку надають Фонду дані про споживання енергії для оцінки економії. Цифри справді вагомі.

Наприклад, ОСББ «Наш дім-Новояворівськ» заощаджує на платіжках до 43%, ОСББ «Лісна-1» – 50%, а ОСББ «Люкс Розділ» – аж 59%. В середньому економія на опаленні становить 20-60% – залежно від обраного пакету та виконаних робіт.

????За чий рахунок банкет?

Програма «Енергодім» фінансується коштом уряду України та грантами ЄС і Німеччини. ОСББ можуть отримати відшкодування до 70% витрат на енергоефективні заходи.

Після повномасштабного вторгнення прийом заявок на деякий час припинили, але в липні цього року поновили знову, спростивши умови. Так що «Енергодім» знову доступний для всіх, хто хоче заощаджувати на «комуналці» та поліпшити свій комфорт. Ключова умова для участі у програмі – наявність ОСББ.

Схожі повідомлення

Твої шляхи незвідані, Господи: один день життя…

admin3

У Львові затримали керівництво обласного управління Держпродспоживслужби, які пропонували правоохоронцям 2000 доларів США за прикриття корупційних схем

admin3

У Бродах поліцейський знайшов у парку барсетку із 15 тис. євро. Вгадайте, що він зробив? Правильно – повернув згубу власнику

admin3

Рятувальники першими прибули на місце прильоту ракети

admin2

Народні депутати і голови громад обговорили перспективи розвитку місцевого самоврядування у воєнних та поствоєнних реаліях. Йшлося і про те, що ПДФО треба забирати в громад диференційовано

admin3

На Львівщині затримали чоловіка, який організував власний канал нелегальної міграції

admin3

Залишити коментар