16.5 C
Lviv
01.03.2024
Львівщина

У Червонограді стартує процес перейменування міста

14 вересня 2023 року.

Червоноград

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА з посиланням на Департамент комунікацій та внутрішньої політики, сьогодні, 14 вересня, таке рішення ухвалили на засіданні сесії депутати Червоноградської міської ради. Також міська рада вирішила утворити спеціальну робочу групу для проведення консультацій та затвердила її персональний склад. Підбити підсумки консультацій робоча група має не пізніше, ніж за 10 робочих днів після завершення їхнього проведення, а результати – оприлюднити на сайті міської ради.

Консультації з громадськістю щодо перейменування міста Червонограда офіційно розпочнуться з 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів.

«Консультації з громадськістю є першим кроком для перейменування міста. Рекомендацію щодо зміни назви Червонограда озвучив Український інститут національної пам’яті, відповідно до закону про деколонізацію*, який набув чинності 27 липня цього року. Відтак, згідно з законом, місцева влада зобовʼязана у піврічний термін проконсультуватися з громадою і вибрати нову назву міста. Після того, як за неї проголосує міська рада, а згодом – Верховна Рада України, населений пункт змінить своє імʼя». – Зазначив директор департаменту внутрішньої політики та комунікацій Львівської ОВА Юрій Горун.

*Зазначимо, що перейменування міста Червоноград здійснюється на підставі Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». 

Відповідно до вищезгаданого закону та Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» в Україні відбувається і демонтаж пам’ятників та інших об’єктів комуністичної доби. Зокрема, у Червоноградському районі станом на вересень цього року демонтували більше 40 таких об’єктів.

Схожі повідомлення

Як економити на опаленні 50 процентів і більше: приклади Новояворівська і Нового Роздолу

admin3

Голови громад, у яких виявили укриття в неналежному стані, мають рівно місяць, щоб впорядкувати їх, – Максим Козицький

admin3

10-річний школяр загинув, 19-річна студентка та водій – травмовані: поліцейські встановлюють обставини ДТП на Львівщині

admin3

У Бродах поліцейський знайшов у парку барсетку із 15 тис. євро. Вгадайте, що він зробив? Правильно – повернув згубу власнику

admin3

Смертельна ДТП у автотрощі на автодорозі “Київ – Чоп”

admin3

18-річний курсант Львівського держуніверситету внутрішніх справ скоїв самогубство

admin3

Залишити коментар