16.5 C
Lviv
18.06.2024
Львівщина

Оптимістична презентація проєкту відновлення Палацу Жевуських та Лянцкоронських на песимістичному візуальному тлі занедбаної пам’ятки архітектури XVIII-ХІХ ст. в смт. Розділ

Декілька годин тому під склепіннями напівзруйнованої величної резиденції у давньому Роздолі, яку, нагадаємо, у 30-х роках XVIII ст. спорудив польський магнат Міхал Жевуський і на честь своєї дружини Францішки з дому Цетнерів назвав розкішну новобудову у стилі французького Ренесансу Франкополем, відбулася подія, що в осяжному майбутньому здатна вдихнути додатковий імпульс в економічний розвиток як містечка із славною історією, так і Новороздільської громади. Зокрема, в урочистій обстановці начальник Львівської ОВА Максим Козицький (з ним на презентацію прибула профільна команда облдержадміністрації- І. Б.), начальник Стрийської РВА Богдан Янко, в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод , міський голова Нового Роздолу Ярина Яценко, староста Роздільського старостату Тарас Овсяник і, без перебільшення, головна особа нинішньої урочистості – голова Наглядової ради EFI Group, яка діє від імені та в інтересах ТОВ «МЗ Одеська», що стала власником Палацу Жевуських та Лянцкоронських після перемоги на приватизаційному аукціоні Фонду держмайна, Ігор Ліскі підписали Меморандуму про співпрацю між органами влади та вказаною інвестиційною компанією. Проєкт має на меті реставрацію та збереження історичної спадщини.

У коментарях для представників засобів масової інформації підписанти Меморандуму тезово відзначили важливість події:

Максим КОЗИЦЬКИЙ: Відколи очолюю Львівську обласну державну (у період воєнного стану – військову) адміністрацію , натепер схожих проєктів у нашій області не було. І намір інвестора перетворити цей занедбаний палац в сучасний комплекс для надання реабілітаційних та інших послуг заслуговує всілякої підтримки. Для облдержадміністрації це теж виклик, але знаючи пана Ігоря як ефективного інвестора, який успішно реалізував низку економічних проєктів, зокрема, будівництва заводів, де створені робочі місця, де люди отримують зарплату, де сплачуюються податки, сподіваюся, що ми спільно досягнемо позитивного результату.

Ярина ЯЦЕНКО, міський голова: “Завдячуючи старості Тарасу Овсянику, який до приходу нинішнього інвестора Ігоря Ліскі, таки зумів зберегти палац бодай в такому плачевному стані, сьогодні відбувається важлива подія. І дуже рада, що пан Ліскі та його партнери навіть під час війни втілюють такі масштабні проєкти, їхній приклад стосовно вкладення інвестинці у відновлення та відродження палацу Жевуських – Лянцкоронських захоплює. Адже це пам’ятка архітектури XVIII-ХІХ ст, це історична спадщина не тільки Роздолу та Новороздільської громади , а й держави.. Сподіваюся, що спільними зусиллями палац отримає нове життя, він стане місцем енергетичної сили.

Ігор ЛІСКІ: “Щодо відновлення проєкту відновлення Палацу Жевуських та Лянцкоронських В першу чергу для нас це було непросте рішення. Перш ніж прийняти його ми з партнерами неабияк роздумували, куди спрямувати кошти: чи на підтримку ЗСУ, чи в цей проект. Тому ми тут, в Роздолі. Думаю, що майже 15 мільйонів гривень, які ми сплатили у Фонду держмайна, це своєрідна форма підтримки Збройних Сил. Тим паче, що староста сказав, що наступної зими палац, можливо, не переживе. От ми і вирішили не чекати до Перемоги, хоча віримо, що вона обов’язково відбудеться, а вкласти інвестиції у відродження чудового палацу. Він того вартує. Але, услід за головою Львівської ОВА, повторю, що спільно – із обласною, районною адміністраціями, і з Новороздільською громадою, ми відродимо історичну перлину Роздолу та України.

Один з варіантів “нового життя” палацу – це медична реабілітація для військових, готельний комплекс, можливо, це буде британська Школа-інтернат (Boarding school) — заклад з цілодобовим перебуванням дітей, створений з метою їх проживання, розвитку, виховання, освіти, професійної орієнтації, підготовки до самостійного. Можливо, в процесі реалізуємо інші привабливі проєкти. Звичайно, у належний стан слід привести і довколишній ландшафт – це і паркова зона , і орендована площа, дороги теж вимагають відповідного підходу. Одне слово, це масштабний проєкт із суттєвим соціальним навантаженням, тому, власне, його можливо реалізувати тільки із підписанням сьогодні Меморандуму про співпрацю між органами влади та інвестиційною компанією, яку представляю.

( На прохання місцевих мешканців репортер “ВР” попросив Ігоря Ліскі розповісти дещо про себе . Отже, пряма мова пана Ліскі: ” Я родом з Луганщини. Так склалося, що під впливом рідних та їхнього кола з молодих літ цікавився історією України. Тому став учасником Помаранчевої революції, був на Майдані, перебував в опозиції до партії регіонів у своєму місті як депутат від “Фронту Змін”. Водночас досягнув успіхів на ниві підприємництва – разом із однодумцями вдалося побудувати завод, фабрику, відродити шахту. Нам вдалося досягнути певних успіхів у цій галузі і розвиватися. На коротку паузу ми зупинилися, коли розпочалася Революція Гідності – я знову прибув на Майдан і був там аж до перемоги. Згодом повернувся до бізнесових справ, успішне втілення нових ідей додали результатів у реалізації низки проєктів.

Коли грянуло підступне російське широкомасштабне вторгнення, звичайно, все довелося терміново кидати і перебиратися з рідними в Київ. Втратив дуже багато. Тож довелося все починати, як кажуть, з нуля. Вже є вагомі результати: натепер збудовано декілька підприємств, зокрема, один меблевий завод у Житомирі і два на Львівщині – у Буську виробництво протеїну та в Самборі – пакувальне підприємство.“)

* * *

Після підписання Меморандуму, якому передувала екскурсія занедбаними приміщеннями палацу та розлога лекція старости Тараса Овсяника про славну історію резиденції Міхала Жевуського, а згодом графів Лянцкоронських, відбулася пресконференція та спілкування з громадськістю.

ІВАН БАСАРАБ

Схожі повідомлення

З російського полону звільнили трьох жителів Львівщини – воїни родом із Стрийщини та Червоноградщини

admin3

Наслідки ворожої атаки на Львівщину: все, що відомо станом на цю годину

admin3

У Львові правоохоронці повідомили заступнику директора коледжу про підозру в хабарництві

admin3

ДПА повертається: хто складатиме ДПА у 2023-му

admin2

Юрій ХОЛОД: Щодо зникнення гуманітарного вантажу на понад 33 мільйони

admin3

ПФУ: фінансування пенсій травня відбувається за графіком

admin3

Залишити коментар