16.5 C
Lviv
23.09.2023
Стрийщина

Про дискримінацію, її прояви та форми говоритимемо із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин

Пані Маріє, що таке дискримінація ?

Дискримінація –  це менш прихильне поводження з людиною, ніж з іншими людьми в аналогічній ситуації. У статті 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» визначено, що дискримінація –  ситуація, за якої особа або група осіб за їх ознаками, зокрема, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, мови, статі або за іншими ознаками зазнає обмеження у визнанні,  реалізації або користуванні правами і свободами  в будь – якій формі. Звертаю увагу, що дискримінація може виникати унаслідок забобонів, яких дотримується якась людина чи група осіб.

Яким чином може проявлятися дискримінація?

Дискримінація може проявлятися такими діями особи чи осіб: ігнорування, уникання, цькування, побиття, травмування.

Які є форми дискримінації?

Є такі форми дискримінації: пряма дискримінація, непряма дискримінація, утиск.

Де може проявлятися дискримінація?

Дискримінація може відбуватися у будь –якій сфері суспільного життя: у місцевій         раді, у приватному підприємстві, у громадській організації, у  політичній партії, у магазині, на базарі, у лікарні, у школі тощо.

Що не вважається дискримінацією?

Назву кілька ознак, які характеризують недискримінаційні  дії осіб:

– не обмежують права та свободи інших осіб;

– не перешкоджають їх реалізації;

– не надають необґрунтованих переваг особам та/або групам осіб за їх певними ознаками, стосовно яких застосовуються позитивні дії.

Так, зокрема, надання пільг чи компенсацій окремим категоріям осіб (учасникам бойових дій, багатодітним сім’ям), спеціальний захист з боку держави окремих категорій осіб, які потребують такого захисту (дітей-сиріт, осіб із інвалідністю), встановлення державних соціальних гарантій визначеним категоріям громадян не є дискримінацією. 

Куди можна звернутися особі у разі, якщо вона зазнає дискримінації?

Дискримінацію треба оскаржувати у суді. Зробити це можна в адміністративному процесі у разі, якщо оскаржуватимете дії державного органу. А якщо ж дії осіб приватного права – то тоді у цивільному процесі. Якщо ж мова йде про завдані Вам побої, травми, тоді це буде кримінальний процес. Окрім того, якщо Ви хочете оскаржити дії працівника відповідного структурного підрозділу органу місцевого самоврядування чи державної виконавчої влади, тоді слід звертатися до вищого органу. Також можете скаржитися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Отож, якщо Ви зазнаєте дискримінації, не мовчіть!

У разі необхідності звернутися за допомогою з цього питання Ви можете до спеціалістів бюро правової допомоги – відділів цього центру. Фахівці бюро приймають за адресою: м. Новий Розділ, вул. Чорновола, 12. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.  Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

Схожі повідомлення

У центрі Львова нахабний грабіжник зірвав ланцюжок з шиї жінки посеред білого дня

admin2

У с. Більче рятувальники ліквідували наслідки ДТП. Водій, жінка з 2-річною дитиною від госпіталізації відмовились

admin3

Обласний етап “Джури” назвав переможців, які поїдуть у Хотин

admin2

Львів. Новорічна ніч. Вбивство, 9 ДТП, 164 виклики 102

admin2

Іван СОБКО: Закликаємо мешканців Львівщини відповідально поставитися до вакцинації

admin3

У с. Рясне – Руське на Львівщині внаслідок ДТП загинув 11-річний водій БМВ

admin3

Залишити коментар