16.5 C
Lviv
04.06.2023
Україна

Тепловий насос «повітря-вода»: переваги, критерії вибору

Повітряні теплові насоси мають велику популярність серед такого виду опалювальних систем. Теплові насоси типу «повітря-вода» можуть використовуватись за високої вологості та мінусової температури повітря зовні, при цьому їх вартість менша, у порівнянні з іншими типами тепло насосних установок.

Переваги теплових насосів «повітря-вода»

Тепловий насос «повітря-вода» для опалення – це сучасна та екологічна система. Даний тип тепло насосних установок може працювати навіть за температури повітря на вулиці -35°C. А завдяки функції кондиціювання приміщень можна не купувати кондиціонер для будинку.

Купити тепловий насос «повітря-вода» можна не тільки для опалення будинку та його кондиціонування, а й для гарячого водопостачання. Така опалювальна система дозволяє значно скоротити витрати на опалення будинку (за рахунок своєї економічності). Просте та зручне керування установкою забезпечує комфортне використання.

Повітряна тепло насосна установка має достатньо легкий процес встановлення. Якщо наприклад, взяти інші типи теплових насосів, то для встановлення ґрунтового насосу необхідно виконувати бурові роботи на глибину від 20 до 300 метрів; для водяних насосів – обов’язкова наявність поруч з будинком водойми.

Тепловий насос «повітря-вода»: типи

Купити тепловий насос «повітря-вода» можна високотемпературний або низькотемпературний, виходячи з того, яка температура води циркулює в системі. Вибір типу установки залежить від системи опалення будинку:

  • Якщо встановлені радіатори, то необхідно вибирати високотемпературні теплові насоси, які підходять для опалення та подачі гарячої води.
  • Якщо ж система опалення складається з теплої підлоги та фанкойлів, рекомендовано обирати середньотемпературні тепло насосні установки. Вони виконують багато функцій: опалення, нагрівання води, кондиціонування приміщення та підігрів води у басейні.

Найкращим варіантом використання тепло насосних установок для обігріву є поєднання теплої підлоги та фанкойлів. Та варто враховувати, якщо в будинку є радіатори, і власник не планує змінювати існуючу систему опалення, варто обирати високотемпературний тепловий насос «повітря-вода». Така система здатна нагрівати воду до 80 °С.

Економічність використання цієї опалювальної системи залежить від зовнішньої температури. Принцип достатньо простий: чим вища температура повітря на вулиці, тим вище коефіцієнт перетворення.

Як вибрати тепловий насос?

Є ключові критерії, на які варто орієнтуватись, обираючи повітряний тепловий насос:

  • Залежно від типу конструкції. В магазинах наявні:
    • Моноблок – всі складові знаходяться в одному корпусі. Ключовою перевагою цього виду є можливість встановлення системи на відстані в декілька метрів від будинку. Але варто враховувати, що за низької температури повітря система може замерзнути.
    • Спліт-система – складається з зовнішнього та внутрішнього блоків, які об’єднані між собою мідними трубками. В такій системі не має ризику замерзання, але внутрішній блок необхідно монтувати всередині будинку.
  • Виробник. Найбільшою популярністю серед споживачів користується тепловий насос Cooper&Hunter.
  • Потужність. Для її розрахунку варто враховувати площу будинку, наявність вікон, дверей та обсяг інших тепловтрат. А модель обирати варто з запасом перекривання тепловтрат на 10%.
  • Вартість обладнання. Ціна на моделі буде залежати від всіх цих показників.

Самостійно буває складно розібратись та правильно вибрати тепловий насос, в такому випадку варто звернутись до професіоналів. Вони будуть враховувати всі нюанси та допоможуть вибрати найбільш оптимальний вид обладнання в Вашому випадку.

Схожі повідомлення

12 лютого Президент США Байден зателефонує Президенту РФ Путіну

admin3

Цвіль у пральній машині. Як позбутися?

admin

Миколаївська Маланка завітала у Львівську ОВА

admin3

Українець у Польщі підірвав будинок молодят

admin2

Ми покоління, яке ніколи не повернеться…

admin3

Коли почнеться третя світова?

admin3

Залишити коментар