16.5 C
Lviv
07.12.2023
Новороздільська ОТГ

Буся Вовчик – крилатий мешканець Станківців

На подвір’ї сільського старости Станковець-Тужановець Наталії Зінченко мешкає незвичайний гість – лелека.

Ще влітку минулого року, коли волонтер Олег Павлишин проводив у Станківцях табір для дітей військовослужбовців, хлопці зауважили одинокого птаха, який не полетів зі своєю зграєю у теплі краї. Наприкінці серпня усі відлетіли, а він один залишився. На прохання старости юнаки і спіймали птаха, який сам вийшов до людей з очеретів.

“Він був дуже знесилений і мав пошкоджене крило: або високовольтну лінію зачепив, або лисиця десь підстерегла, – оповідає Наталія Іванівна. – Я його погладила, взяла на руки, він так пригорнувся до мене. Привезла додому. Кілька днів вливала рисовий відвар,бо птах був безсилий, потім тижнів два годувала: маленькі шматочки риба клали в дзьоб. Навчився! Курячі серця, відрізки м’яса тепер смакує залюбки”. А ще лікувала бузька: крило нагнивало, тож і рану чистила, і засипала антибіотиками.

Свого гостя Наталія Іванівна кликала Буся, а потім її мама запропонувала нове ім’я – Вовчик. Так і прижилося.

Птаха відвезла в клініку до Львова, до п. Соломії, йому робили і рентген крила, який показав – на пошкодженому крилі наріс кістковий мозоль, головне, нерв зберігся, крило піднімається, розпростується, що дуже добре. “Якщо піде за лелеками, то буде добре, а як не полетить зі своїми, то доведеться восени ставити штиф і за зиму все вирівняється. Врятувало те, що лелека молодий, ріс і крило зажило”, – прокоментували стан пацієнта ветеринари. Визначити стать бузька, до речі, не вдалося.

Мешкає Буся Вовчик у літній кухні, де на столі накладена солома, тож як на гніздо заскакує.

Іноді клекоче, та й характер показує. Він вільно ходить по подвір’ю, по городу – днями навіть крота спіймав.

Останніми днями, зауважують сусіди, лелека намагається злітати. Напевно, ще важко вдається, бо ненадовго, та й від серпня минулого літа ще не літав, тож м’язи слабкі.

Сім’я дуже звикла до свого пернатого мешканця – і бажає йому одужати і приєднатися до своїх, віднайшовши вірну лелечу пару.

Схожі повідомлення

Співпраця соціальних служб сусідніх громад щодо допомоги учасникам АТО – налагоджена

admin2

Проєкт облаштування початку Алеї Героїв – на завершенні

admin2

КСК “Берездівці” – чемпіон Першої ліги чемпіонату Миколаївщини з футболу!

admin3

Волейбольний матч з житомирянками

admin2

Дмитро САПИГА: «Усі так захопилися благоустроєм, що вийшла не одноденна толока, а місячник прибирання довкілля. Вдячні за допомогу підприємствам і доброчинцям…»

admin3

“СКІФ” – повний комплект перемог у сезоні!

admin2

Залишити коментар