16.5 C
Lviv
26.02.2024
Стрийщина

У Ходорівському психоневрологічному інтернаті провели реконструкцію: облаштували додаткові приміщення

15 лютого 2023 року.

Ходорівський Інтернат (2)

Упродовж останніх шести місяців у Ходорівському психоневрологічному інтернаті за кошти обласного бюджету та завдяки допомозі благодійників провели реконструкцію.Зокрема, закладі з’явилися кімнати для підтриманого проживання, галерея дозвілля та капличка.

Сьогодні, 15 лютого, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та керівництво департаменту соціального захисту населення оглянули відремонтовані приміщення і поспілкувалися з директором й колективом закладу.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної (державної) адміністрації.

Нагадаємо, влітку минулого року члени комісії Львівської ОВА проінспектували роботу Ходорівського психоневрологічного інтернату та обговорили з колективом інтернату планову реконструкцію.

Так, за пів року у карантинному корпусі інтернату зробили капітальний ремонт, замінили покрівлю, встановили пластикові вікна, утеплили фасад, провели водопровід та каналізацію, замінили систему опалення, закупили необхідні меблі. Усі роботи профінансували за кошти обласного бюджету в сумі. Обійшлися вони у 1,8 млн грн. Приміщення розраховане на 14 місць, включає душову, санвузол та кілька кімнат, які планують використовувати як простір підтриманого проживання.

Окрім того, у житловому корпусі в одному з приміщень облаштували галерею для дозвілля мешканців інтернату: також провели капітальний ремонт, замінили вікна та двері. Приміщення розділили на кілька зон: для фізичної активності; для перегляду телепрограм; для розвиваючих занять (тут є столи та лавки); для молитовних потреб (капличка). На ремонтні роботи галереї з обласного бюджету виділили 1 млн та майже 62 тисячі гривень. Меблі, спортивний інвентар допомогли придбати спонсори – українські та міжнародні благодійні організації, підприємства.

У новій галереї мешканці інтернату вже виготовляли окопні свічки, які заклад передав 24 ОМБр.

Як розповів Іван Собко, у закладах соцзахисту Львівщини працівникам поступово збільшують розмір заробітної плати, проводять ремонтні роботи для покращення у них матеріально-побутових умов.  

«Минулого року начальник обласної військової адміністрації визначив, що соціальний захист є однією із пріоритетних сфер фінансування з обласного бюджету у 2023 році. Кожна людина має право на гідні умови проживання, які включають комфорт та простір для дозвілля. Багато років заклади соцзахисту не отримували належної уваги та підтримки від влади і громадськості. З 2022 року ми поступово змінюємо підхід до бюджетування цих закладів – проводять ремонтні роботи та переглядають розмір заробітних плат працівників.

У Ходорівському інтернаті відзначаємо якісні зміни впродовж останнього часу», – наголосив Іван Собко.

Зараз в інтернаті перебуває 126 людей, 9 з яких – з Личисанська Луганської області. Заклад призначений для проживання чоловіків віком від 18 років, які мають вроджені або набуті ментальні розлади. З вересня минулого року обов’язки директора інтернату виконує Ігор Кос.

Схожі повідомлення

Осінній наступ COVID-19

admin2

Водій напідпитку і з дитиною в салоні спричинив ДТП

admin2

Торгували марихуаною та канабісом у центрі Львова

admin2

Дитина впала у каналізаційний люк…….

admin2

Серед кращих учнів Стрийщини – школяр Роздільського ЗЗСО

admin2

За добу двоє водіїв з’їхали у кювет: біля Борині і Красова

admin2

Залишити коментар