16.5 C
Lviv
28.05.2024
Україна

Цькування на роботі – які форми мобінгу і розміри штрафів. Новий закон

За мобінг на роботі може загрожувати штраф від 850 до 1700 гривень або ж громадські роботи від 20 до 30 годин. А якщо працівника цькував ФОП чи посадова особа, то розмір штрафу буде від 1700 до 3400 гривень або ж передбачено від 30 до 40 годин громадських робіт.

Йдеться про проєкт закону №5749, який парламент ухвалив у першому читанні.

У ньому мобінг визначається як систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації. 

Форми мобінгу визначаються як:

– створення ворожої атмосфери щодо працівника (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги)

– безпідставне негативне виокремлення працівника з колективу або його ізоляція (незапрошення на зустрічі та наради, в яких працівник має брати участь, перешкоджання виконанню ним своєї трудової функції, недопущення працівника на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);

– нерівність можливостей для навчання та кар’єрного росту;

– нерівна оплата за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;

– безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів, інших заохочень);

– необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу (стаття 2-2 КЗпПУ).«Як освітній омбудсмен я підтримую ці зміни до законодавства, які захищають працівників у галузі освіти. Але водночас маю звернути увагу суспільства та законодавців, що повнолітні учасники освітнього процесу в закладах вищої освіти поки що все ще залишаються незахищеними від цькування», – коментує нововведення Сергій Горбачов.

До того ж працівник, який зазнав тиску, може розірвати трудовий договір за власним бажанням та навіть вимагати відшкодування моральної та фізичної шкоди. Але для цього треба довести наявність мобінгу в суді.

Схожі повідомлення

Цього тижня на одного янгола на небі стало більше: у Харкові 8-річна дівчинка загинула разом зі своєю мамою у власній квартирі від російської раккети

admin3

До дня рідної мови – 20 цікавинок

admin2

8-річний львівський волонтер Юрій Напора , який співаючи вулицями міста зібрав на потреби ЗСУ понад 1 млн грн, на матчі “Руху” із ужгородським “Минаєм” виконав на “Арені Львів” гімн України

admin3

Кодування від наркозалежності – що це?

admin

Українська ППО збила ворожий безпілотник у районі Одеси

admin3

Суд заборонив діяльність Компартії України

admin3

Залишити коментар