16.5 C
Lviv
16.10.2024
Україна

ЛЮДИНА ПОТРАПИЛА В ПОЛОН АБО ЗНИКЛА БЕЗВІСТИ – ЯК ДІЯТИ?

Сьогодні фахову консультацію у розділі “Блоги” інтернет – видання “Цензор.НЕТ” надає адвокат, військовослужбовець Олексій ШЕВЧУК.

Вже більше 9 місяців Сили оборони України протистоять російській збройній агресії. Вже звільнено близько 40 % окупованих територій України, але більша частина території все ще залишається під контролем окупантів. 

Величезна кількість громадян України опинилися заручниками війни і потрапили в полон. Серед них є цивільні особи, службовці Збройних сил України, представники структур та відомств, які боронять нашу державу, журналісти та інші.

ОБ’ЄДНАНИЙ ЦЕНТР З ПОШУКУ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛОНЕНИХ

У разі, якщо родич чи знайомий потрапив у полон або зник безвісти для отримання або надання інформації громадяни можуть звернутися до Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України. Це можна зробити за телефонами +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01 або надіславши запит на електронну пошту united.centre.ssu@gmail.com.

З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону). Також є варіант звернення на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро nib.gov.ua.

Окрім того, розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію, або надіслати електронний запит на адресу contact@gur.gov.ua.

Дізнатися про те, що особа захоплена у полон можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66.

Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67.

Отримана заява реєструється в журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою «знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України».

Після отримання офіційної відповіді, громадянам рекомендовано звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155 і підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до Комітету з прав людини ООН.

Радимо фіксувати всі звернення у блокноті та зберігати в єдину папку всі надіслані та отримані документи.

З серпня 2022 року Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених запровадив швидку форму подачі заяв про зниклих безвісти українців в умовах війни, а також тих, хто потрапив у полон до окупантів.

Тепер є можливість повідомити про обставини зникнення особи через онлайн-форму.

Тим громадянам, які звернулися до Об’єднаного центру раніше, повторно заповнювати електронну форму не потрібно – надана інформація вже опрацьована.

Відправлені через форму дані є конфіденційними і не потраплять до сторонніх осіб.

Потрібно пам’ятати, що питання звільнення полонених перебуває у виключній компетенції органів державної влади!

Тому, застерігаємо від шахрайських схем, коли невідомі особи можуть телефонувати та пропонувати «допомогу» у нібито визволенні родичів з полону.

Не надавайте інформацію про полонених і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам. Це може зашкодити нашим захисникам у полоні та ускладнити перебіг переговорного процесу щодо їх звільнення!

За результатами спільної діяльності та реалізації рішень Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаним центром постійно реалізовується звільнення з полону та повернуто на підконтрольну Уряду України територію сотні осіб.

КООРДИНАЦІЙНИЙ ШТАБ З ПИТАНЬ ПОВОДЖЕННЯ З ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМИ

За адресою м. Київ, вул. Спаська, 37 продовжує роботу громадська приймальня Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (КШППВ).

Громадська приймальня КШППВ надає консультації щодо соціальних, юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїна у полоні, зокрема державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон.

Фахівці громадської приймальні при КШППВ допоможуть:

  • отримати інформацію щодо юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїна у полоні;
  • отримати консультації щодо державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон;
  • перевірити відомості про статус полоненого чи полоненої у базі даних Національного інформаційного бюро (НІБ);
  • отримати психологічну підтримку.

Консультаційна лінія при Координаційному штабі призначена для допомоги родинам та близьким оборонців, які потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин.

До складу Робочої групи КШППВ з питань взаємодії зі ЗМІ та родичами оборонців України входять представники Міністерства оборони України, ГУР МО України, СБУ, Мінреінтеграції, Мін’юсту, МВС, Національної поліції, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, ЗС України.

Телефон консультаційної лінії при КШППВ:  380(95) 412 74 24

Час роботи: понеділок-п’ятниця 10:00 – 16:00

Електронна пошта: koord.shtab@gmail.com

Телеграм: https://t.me/Koord_shtab

Телефон громадської приймальні: (044) 425 12 09 з 9:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю (обід: 13:00 —14:00).

Адреса громадської приймальні: 04070, м. Київ, вул. Спаська, 37 (приймання за попереднім записом).

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими наголошує, що питаннями збору та узагальнення даних про військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно затриманих окупантами, у тому числі з-поміж цивільного населення, займається Національне інформаційне бюро.

Звернутися на гарячу лінію Національного інформаційного бюро можна за коротким номером 1648 (в Україні) або  +38 044 287 81 65 (для дзвінків з-за кордону).

Бережіть себе та своїх близьких! А якщо трапилась біда, то не зволікайте з вирішенням і пам’ятайте, що і від вас залежить наскільки швидко вдасться повернути з полону рідних та близьких вам людей! 

Олексій ШЕВЧУК, адвокат, військовослужбовець. Джерело: https://censor.net/ua/b3384171

Схожі повідомлення

На Львівщині тричі сповіщали про повітряну тривогу: як минула доба в області

admin3

ДТП з українськими туристами у Турції

admin2

Новороздільська учениця НВК ім. В. Труша Марічка Гошилик та її ровесниця Аня Бойко із Нової Каховки – чемпіонки України з пляжного волейболу!

admin3

З 14 по 19 лютого 2022 року особовий склад поліції переведений на посилений режим несення служби

admin3

Лікарка психлікарні, що на вул. Кульпарківській у Львові, за хабар видала пацієнту-військовослужбовцю “потрібні” документи” про результати лікування. Правоохоронці затримали медикиню

admin3

Сполохане Різдво присіло на порозі

admin3

Залишити коментар