Починаючи з 19 жовтня 2022 року, коли Синод ПЦУ офіційно дозволив священникам спільно з вірними церков приймати рішення про перехід на Новоюліанський календар, у суспільстві та церковних колах християнських конфесій ведеться жвава дискусія, наскільки такий крок на часі. Тим часом, голова інформаційно – видавничого центру Волинської єпархії Православної церкви України, протоієрей Віталій Собко навіть розробив і представив у медіа план переходу на новоюліанський календар.
А відома гуцульська парафія ПЦУ с. Криворівня Верховинського району Івано – Франківської області позитивно і конкретно підтримала рішення Синоду ПЦУ. Зокрема, ще 11 листопада на фейсбук – сторінці церкви Різдва Пресвятої Богородиці з”явилося таке повідомлення:” Слава Ісусу Христу! До 25 грудня усі святкуємо як звично. Новоюліанський календар розпочнемо від Різдва”.
Отже, довгоочікуваний процес пішов. Можливо, актуальна тема обговорюється і у священницькому середовищі у наших теренах.
Понад те, у Facebook мешканець Червонограда Sedov Yuriy розмістив таблицю, у якій подано, наскільки змістяться у часі відзначення свят після переходу на Новоюліанський календар

Нагадаємо, що з 1923 року починається запровадження новоюліанського календаря в Православних Церквах. За новим календарем натепер живуть такі автокефальні Православні Церкви: Вселенський патріархат, Александрійська, Антіохійська, Румунська, Болгарська, Кіпрська, Грецька, Албанська Православні Церкви, Православна Церква Чеських земель і Словаччини.
За старим стилем живуть Грузинська, Єрусалимська, Польська, Сербська, Македонська, Російська та Українська православні церкви. А також Українська греко – католицька церква.