16.5 C
Lviv
23.07.2024
Стрийщина

Якщо парафії ПЦУ та УГКЦ перейдуть на Новоюліанський календар, на які дні випадатимуть відзначення свят

Починаючи з 19 жовтня 2022 року, коли Синод ПЦУ офіційно дозволив священникам спільно з вірними церков приймати рішення про перехід на Новоюліанський календар, у суспільстві та церковних колах християнських конфесій ведеться жвава дискусія, наскільки такий крок на часі. Тим часом, голова інформаційно – видавничого центру Волинської єпархії Православної церкви України, протоієрей Віталій Собко навіть розробив і представив у медіа план переходу на новоюліанський календар.

А відома гуцульська парафія ПЦУ с. Криворівня Верховинського району Івано – Франківської області позитивно і конкретно підтримала рішення Синоду ПЦУ. Зокрема, ще 11 листопада на фейсбук – сторінці церкви Різдва Пресвятої Богородиці з”явилося таке повідомлення:” Слава Ісусу Христу! До 25 грудня усі святкуємо як звично. Новоюліанський календар розпочнемо від Різдва”.

Отже, довгоочікуваний процес пішов. Можливо, актуальна тема обговорюється і у священницькому середовищі у наших теренах.

Понад те, у Facebook мешканець Червонограда Sedov Yuriy розмістив таблицю, у якій подано, наскільки змістяться у часі відзначення свят після переходу на Новоюліанський календар

Нагадаємо, що з 1923 року починається запровадження новоюліанського календаря в Православних Церквах. За новим календарем натепер живуть такі автокефальні Православні Церкви: Вселенський патріархат, Александрійська, Антіохійська, Румунська, Болгарська, Кіпрська, Грецька, Албанська Православні Церкви, Православна Церква Чеських земель і Словаччини.

За старим стилем живуть Грузинська, Єрусалимська, Польська, Сербська, Македонська, Російська та Українська православні церкви. А також Українська греко – католицька церква.

Схожі повідомлення

“Арена Львів” стала ареною показових навчань цивільного захисту

admin2

На Львівщині викрили групу за незаконну вирубку лісу, яка наробила збитків державі на 2,5 млн грн

admin2

Запрошуємо на Літургію до каплички біля села Бориничі

admin3

Лелека – не винуватець аварії!

admin2

Підприємство з Пісочної – послуги широкого спектру і найвищої якості!

admin2

Біля Тростянця перекинувся “Форд”

admin2

Залишити коментар