16.5 C
Lviv
11.12.2023
Стрийщина

Спалах дифтерії в будинку-інтернаті смт. Розділ


На Львівщині в одному з дитячих будинків-інтернатів, де також на утриманні перебувають люди, які мають інвалідність з дитинства, зареєстровано спалах дифтерії, інформує Zaxid.net.

Семеро підопічних інтернату госпіталізовано до Львівської обласної інфекційної лікарні, повідомили 27 вересня у Центрі громадського здоров’я України.

За нашими даними, спалах дифтерії виявили у Роздільському дитячому будинку-інтернаті.

«Під час планового профілактичного обстеження підопічних інтернату у 7 з них було виявлено ознаки початкової стадії дифтерії. Всі вони госпіталізовані до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні», – сказано у повідомленні.

«Їхній стан середньої важкості. Чи були вони вакциновані, наразі невідомо. Хворі різного віку – 15, 16, 30 років. У лікарні вони будуть щонайменше 10 днів. А тоді у них будуть брати повторні мазки», – каже заступник директора з медичної роботи інфекційної лікарні  Андрій Орфін.

Спеціалісти Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб відібрали матеріал для бактеріологічного обстеження у 165 контактних осіб, сказаноу повідомленні Центру. Також триває вивчення їхнього вакцинального статусу. Проведено дезінфекцію приміщень інтернату та камерне знезараження постільних речей. Епідеміологічне розслідування триває. Зразки для подальших бактеріологічних досліджень буде надіслано до референс-лабораторії Центру громадського здоров’я.

Нагадаємо, дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Для нього характерне місцеве фібринозне запалення (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явища загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок. Уникнути тяжких наслідків дифтерії та спалаху цієї хвороби можна завдяки вакцинації від дифтерії.

Схожі повідомлення

У Стрию оперативники затримали зловмисника, причетного до викрадення автомобіля

admin3

Триває ремонт автомобільної дороги Нижня Луковиця-Горішнє на Стрийщині

admin3

У Львові юнак з пістолетом вимагав гроші у школярів

admin2

Самбірщина: смерть від рук сина

admin2

Допоміг другу дитинству … сісти за незаконний збут наркотиків

admin2

Мешканець Стрийщини збував психотропи

admin2

Залишити коментар