16.5 C
Lviv
29.11.2023
Україна

Пропонуємо законодавчо дозволити нардепам суміщати мандат зі службою у ЗСУ, добробатах чи теробороні, – Порошенко

23 березня 2022 року.

порошенко

Петро Порошенко ініціює зміни до закону “Про статус народного депутата”, який дозволить суміщати мандат нардепа зі службою у ЗСУ, добровольчих підрозділах або територіальній обороні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТhttps://censor.net/ua/n3328028 із посиланням на пресслужбу “ЄС“.

“Ми беремо активну участь в організації територіальної оборони Києва, в допомозі ЗСУ, і ця допомога йде і через бронежилети, і через шоломи, і через передачу автомобілів, броньованої техніки, стрілецької зброї – всього, що ми можемо закупити. Наша команда сьогодні несе бойове чергування, кожен в складі своєї роти, на своїх ділянках відповідальності, де робимо всій внесок в оборону Києва”, – повідомив Порошенко. Він зауважив, що законодавчо право народних депутатів брати участь у підрозділах ЗСУ чи теробороні не закріплене.

“Ми пропонуємо внести зміни у закон “Про статус народного депутата” і прибрати певні неузгодження про несумісність. Дозволити добровільно кожному народному депутату стати до лав Збройних сил, територіальної оборони або добровольчих підрозділів територіальних громад, забезпечити виконання свого обов’язку і прибрати будь-які перешкоди. Це позиція добровільна, але ця можливість депутатам має бути надана”, – наголосив політик.

“На погоджувальній раді, мені здається, що ця позиція була підтримана. Дуже сподіваюся, що ми не будемо затягувати”, – додав він.

Порошенко також зазначив, що має бути відповідальність для тих високопосадовців, які намагаються відсидітися на час війни подалі від столиці.

“Це стосується в тому числі і тих народних депутатів, які не прийняли рішення взяти добровільно участь у відповідних військових підрозділах, але в них є основна робота. Парламент має працювати в режимі 24/7. І народні депутати постійно мають бути не в західних регіонах України, приїжджаючи поїздами сюди по 150 чи 110 депутатів, а вони мають бути в Києві. У будь-який час Верховна Рада має швидко, протягом години зібратися, прийняти рішення для забезпечення діяльності Ставки Верховного Головнокомандувача, Уряду України”, – пояснив лідер “ЄС”.

“Тому ми пропонуємо, щоб ті народні депутати, які не бажають перебувати в Києві, а це є дезертирство – то якщо протягом 5 днів без поважних причин ти відсутній у Києві, щоб була можливість ініціювати складання мандату. Думаю, що це правило має бути розповсюджене і для членів Уряду, і для членів Національного банку, і для керівництва державних корпорацій, спостережних рад. Я дуже сподіваюся, що ця позиція може бути підтримана”, – наголосив Порошенко. Джерело: https://censor.net/ua/n3328028

Схожі повідомлення

В с. Зубра під Львовом нетверезий водій скоїв наїзд на мікроавтобус: троє осіб травмовано

admin3

Історія та наука, що стоять за українською випічкою

admin

Електротранспорт: зручність та практичність в місті

admin

Правоохоронці встановлюють обставини смерті 19-річної львів’янки, тіло якої знайшли сьогодні у водоймі в парку

admin3

Власну дитину – на ланцюг… посадили батьки у Кривому Розі

admin2

Чи потрібен шокер у 2023 році українцю?

admin

Залишити коментар