16.5 C
Lviv
23.01.2022
Без категорії

Наша гордість: “Січ-2-30” вирушив у мандрівку

У США компанія Ілона Маска SpaceX запустила на орбіту український космічний апарат «Січ-2-30».

Запуск супутника «Січ-2-30» здійснили зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, супутник «Січ-2-30» виготовлений КБ «Південне» (місто Дніпро) для моніторингу використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійних лих.

Окрім того, за допомогою супутника можна буде отримувати дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів.

Супутник має стати першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.

Нагадаємо, спочатку супутник під назвою «Січ-2-1», потім він був перейменований у «Січ-2-30», оскільки його планували запустити до 30-річчя незалежності України.

Космічний апарат є дещо покращеною версією Січ-2, який, своєю чергою, був дещо доробленою версією EgyptSat-1. Маса супутника – 180 кг.

Спочатку запуск «Січ-2-30» на навколоземну орбіту було заплановано на 10 січня 2022 року, але потім перенесли на 13 січня.

Згідно з повідомленням, перший ступінь ракети після запуску успішно повернувся на спеціально визначений посадковий майданчик.

Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу м. Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з українським супутником «Січ-2-30», який вчора, 13 січня, був виведений на космічну орбіту.

 Зазначається, що наразі з апаратом встановили стійкий зв’язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі. У повідомленні йдеться, що дані, отримані супутником, допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сферах лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих.

Крім того, супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.

тник

Схожі повідомлення

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 12 грудня

admin

“Нафтогаз Тепло” – нове керівництво і нові тарифи

admin2

Демографічна ситуація в миколаївському районі та в м. Новий Розділ на 1 жовтня 2020 р.

admin

Актуальна інформація для платників про РРО та програмні РРО

admin

14 серпня 166 мешканців Львівської області захворіли на covid-19

admin

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 25 грудня

admin

Залишити коментар