16.5 C
Lviv
10.12.2024
Україна

Як підготувати автомобіль до зими?

За інформацією ДАІ, основна ДТП причина – у несвоєчасній заміні літньої гуми автомобілів на зимову. До першого снігу цього року залишилося всього нічого. Як підготувати свого залізного коня до зими, щоб він без проблем заводився за мінусової температури, впевнено тримав дорогу і в нього не іржавів кузов?

Щоб ваш автомобіль цієї зими був у повній бойовій готовності, просимо звернути увагу на онлайн-магазин АвтоМода з провіреною багаторічною репутацією. Він має прямого постачальника найбільшої кількості груп автотоварів в Україні та пропонує дешевші ціни на потрібну автолюбителям продукцію. 

Поганої погоди немає – є непідготовлені авто

– Взимку особливо страждає кузов автомобіля: сіль, волога, вода роблять свою справу, – розповідає механік Павло Степний, – зимовий «коктейль комунальників», яким посипають дороги, вбиває авто не менше за кислоту: навіть легендарні «Лендровери», які в Африці з 40-х років їздять без проблем, у нас псуються від хімічних реагентів. Не сподівайтесь на заводську антикорозійну обробку. Капітальні роботи з обробки кузова антикорозійним покриттям слід проводити у спеціалізованих центрах. Хоча вартість цих робіт немаленька, якісно завдана антикорозійна захист – це запорука цілості кузова нової машини протягом 5-6 років. При цьому під якісним нанесенням вважається обробка не тільки самого днища, а й усіх прихованих порожнин. До речі, перевірити, як цю роботу виконав знайомий ваших знайомих у своєму гаражі, буде дуже складно. Самостійно ви можете обробити кузов поліроллю на восковій основі. Її слід нанести та не розтирати до блиску, а залишити тонким шаром.

Шипована чи нешипована: ось у чому питання

“Взувати” зимову гуму фахівці рекомендують, коли середньодобова температура не перевищує плюс вісім. Навіщо це потрібно робити? На зимових шинах протектор більш рельєфний, ніж на літніх – це дозволяє їм міцно чіплятися за дорогу, вкриту снігом і льодом. Крім того, зимова гума м’якша, тому не так дубіє за низьких температур і не втрачає зчіпних властивостей.

Якщо ви живете за містом, зупиніть свій вибір на шипованих шинах. А ось для переміщення містом метал на шинах вам ні до чого, він навіть може нашкодити, наприклад, збільшити гальмівний шлях в екстреній ситуації. Ну, а якщо ви плануєте взимку поїздки до Європи, то майте на увазі, що шипування потрібно буде змінити на звичайну гуму, дуже вже європейці опікуються дорожнім покриттям, яке псує шипована гума.

Дрібниця, а приємно

Підігрів сидінь у базовій комплектації найчастіше зустрічається у нових моделях авто. Але й власники уживаних «ластівок» можуть насолоджуватися комфортом у своїй машині, встановивши грілки. Вони бувають декількох видів: одні вбудовуються під оббивку крісел, інші накладаються на крісла поверх оббивки. Останні набагато дешевше і зручніші у використанні. Але медики попереджають, що з цим гаджетом потрібно бути обережним: він може викликати парниковий ефект та порушити репродуктивну функцію, хоча холодне шкіряне сидіння теж здоров’я не додає. Шкідливіше може виявитися холодне сидіння, особливо шкіряне.

Не забудьте замінити тосол чи антифриз. Особливо якщо востаннє ви це робили понад три роки тому. Залийте концентрат у бачок омивача. Звичайна вода під час замерзання може його «роздавити».
Іноді замість охолодної рідини автовласники заливають у радіатор дистильовану воду. Надлишок води в системі охолодження взимку – гірше за це для машини може бути небагато, оскільки при замерзанні вода може розірвати блок циліндрів і радіатор. Але навіть якщо цього не станеться, заведений двигун не буде нормально охолоджуватися, поки лід у системі охолодження не розтане – а це прямий шлях до перегріву двигуна.

Спеціальні килимки та двірники

На зиму краще пожертвувати естетикою та застелити в автомобілі гумові непоказні килимки, які не дадуть солі та воді вбратися в оббивку.

На час холодного сезону найкраще використовувати спеціальні зимові двірники. Матеріал, з якого вони виготовлені, розрахований на ефективне очищення поверхні за низьких температур. Особливо кращі моделі зі спеціальними пластиковими накладками, які не дозволяють двірникам намертво примерзнути до скла. До речі, зручними взимку будуть і двірники з підігрівом. Цей гаджет також ніколи не примерзне.

Незалежно від того, як давно ваше авто було в ремонті або на СТО, до зими необхідно пройти повну діагностику та обслуговування, адже від цього залежить ваше життя та спокій ваших близьких. Зробити якісний огляд можна лише на великих станціях технічного обслуговування, де вам запропонують залишити залізного коня на день-два. Не поспішайте і не довіряйте автомобіль «гаражним» умільцям, які не дадуть гарантії на виконану роботу, та й важко пояснять, що вони вам чинили.

Схожі повідомлення

Втрати російських загарбників станом на 12 квітня 2022 року

admin3

Як правильно доглядати за проблемною шкірою обличчя?

admin

В «Охматдиті» на лікуванні перебувають 40 дітей з коронавірусом. Серед пацієнтів – 3-місячна дитина, – департамент охорони здоров’я Львівської ОДА

admin3

До Львова завітав … “Омікрон”

admin2

Декілька речей які обов’язково потрібно зробити у Львові

admin

24-річний житель Івано – Франківщини «підсобляв» на Львівщині у підробленні фейкових сертифікатів про вакцинацію. Виявлено ще 6 схожих фактів

admin3

Залишити коментар