16.5 C
Lviv
05.12.2023
Стрийщина

Туристичний маршрут вздовж Дністра стартує 7 листопада від села Устя

У неділю, 7 листопада, проведуть вперше  Туристичний маршрут вздовж річки Дністер в межах Львівської області з проектом “Дністер: береги та притоки”. Проєкт створений задля популяризації історії сіл, що поєднує ця потужна ріка Дністер.

Протягом усього дня можна відвідати село Устя та пройти маршрут вздовж річки Дністер протяжністю 13 км. В ході проекту розроблено інформаційну брошуру з картою та основною інформацією, що дає змогу туристу самостійно спланувати прогулянку берегом річки. Брошуру можна отримати на початку маршруту в селі Устя, Стрийського району, поблизу Народного дому або в альтанці над Дністром.

Команда проекту “ДніСтер: береги та притоки” розробила безкоштовний культурно-пізнавальний маршрут вихідного дня для мешканців області та туристів з України. Маршрут проходить по березі Дністра.

Маршрут лінійний, турист може розпочати свою мандрівку як з Устя та і з Колодруб. На маршруті встановлено вісім інформаційних стендів, які розповідають про історію та пам’ятки сіл Устя, Колодруби, Раделичі та Гірське, птахів, риб, рослин та стариці Дністра. 

Частина маршруту проходить по території регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», де збережені стариці Дністра. Це численні заболочені місця, де колись було русло Дністра. У другій половині XIX століття вирішено випрямити русло Дністра, оскільки річка була тут дуже звивистою. Таким чином колишні вигини було відокремлено від річки. Часто стариці є місцем існування вразливих видів, постійного або тимчасового перебування багатьох тварин (земноводних, риб, птахів). Під час весняних і осінніх міграцій птахи використовують старорічища для відпочинку і підгодівлі. На інформаційних стендах є інформація про деяких типових представників стариць (земноводних, риб, птахів), яку підготувала працівниця РЛП «Стільське Горбогір’я» Юлія Дмитришин.

В ході проекту команда співпрацювала з експертами  у сфері збереженні та популяризації культурної спадщини, орнітологами, краєзнавцями, експертами у сфері туризму.

Ганна Кузьо – популяризаторка бьордвочінгу в Україні, орнітологиня, долучилася до створення стендів про птахів. Історичні довідки підготували експерти у збереженні та популяризації культурної спадщини з громадської організації “Вирій” Христина Дубницька, Ольга Свідзинська та Тарас Радь.

Проєкт “Дністер:береги та притоки” передбачає створення та популяризацію культурно-пізнавального маршруту вздовж протікання річки Дністер в межах Миколаївської ОТГ Стрийського району Львівської області. В рамках проєкту розроблено концепцію і дорожню карту розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл Миколаївської ОТГ на основі культурної та природної спадщини. 

Проєкт «ДніСтер:береги та притоки» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму.

Контактна особа:

Христина Дубницька, комунікаційна менеджерка проєкту,

khrystyna.dubnytska1@gmail.com , 098-9810448

Схожі повідомлення

У Дрогобичі жінка намагалась самотужки погасити гірлянду, але отруїлась продуктами горіння

admin2

Тіло на березі річки Стрий поблизу Жидачева пролежало кілька місяців

admin2

“Джура” у Стрийському районі – срібло у новороздільських ліцеїстів

admin2

Держекоінспектори не допустили трофі-рейд джипів з Польщі

admin2

Зловмисника, який вбив жінку в Дрогобичі, затримано

admin2

У селі на Стрийщині тесть зарізав кухонним ножем зятя – обидва були в нетверезому стані

admin3

Залишити коментар