16.5 C
Lviv
18.06.2024
Новороздільська ОТГ

На Новороздільську ТЕЦ АРМА знову шукає управителя?

16 липня ц.р. АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів)  знову оголосила конкурс на управителя – на частину єдиного майнового комплексу Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ», що забезпечує виробництво електричної енергії, виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії, постачання теплової енергії  та розподіл електричної енергії.

Деталі – за цим посиланням https://arma.gov.ua/asset_management/view/poshuk-upravitelya-chastina-edinogo-maynovogo-kompleksu-tov-energiya-noviy-rozdil-scho-zabezpechue-virobnitstvo-elektrichnoi-energii-virobnitstvo-teplovoi-energii-transportuvannya-teplovoi-energii-postachannya-teplovoi-energii

Прийом документів триває до 30.07.2021 до 15:45.

Попередній конкурс, пригадуємо, який відбувся 13 вересня 2018 року, привів до управління двома ТЕЦ у м. Новояворівськ та м. Новий Розділ (Львівська область) славнозвісну компанію “Гарант Енерго М”  (договір управління на один рік).

Якщо взимку 2018/2019 рр. постачання тепла та електрики ще вдалось налагодити, то із настанням холодів восени 2019 року будинки мешканців не опалювались. «Гарант Енерго М» не підготувала дві ТЕЦ до сезону та створила величезний борг за спожитий раніше газ.

Через рік, на початку осені 2019-го АРМА провело конкурс з обрання управителя, на якому знову перемогло ПП «Гарант Енерго М». Попри те, що воно вже мало проблеми.

Тоді за відсутності пропозицій від потужних гравців та за порадою мерів міст Новояворівськ та Новий Розділ було вирішено залишити ПП «Гарант Енерго М» управителем. Бо воно, попри недоліки, знало все про ТЕЦ.

13 листопада 2019 р. прем’єр Олексій Гончарук здійснив робочу поїздку до Нового Роздолу та Новояворівська. І заявив, що Кабмін ініціює передачу ТЕЦ в управління компанії групи НАК “Нафтогаз”.

19 листопада 2019 року, підприємство групи Нафтогаз ТОВ «Нафтогаз Тепло» уклало договір з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), на управління майном Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ. Відповідне рішення прийняв Тендерний комітет Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Перед цим АРМА розірвало договір з попереднім управителем майна ПП «Гарант Енерго М», яке не забезпечило підготовку обох станцій до початку опалювального сезону.

Проблема зі зміною управителя на двох ТЕЦ у Львівській області полягала в наступному. По-перше, стандартні процедури перезавантаження управління не підходили, оскільки коли АРМА оголошує конкурс, то це тривала процедура, яка передбачає визначені законом терміни для подання заяв учасниками, таких учасників має бути багато, конкурс має бути публічним і таке інше. У випадку з цими двома ТЕЦ зволікання було неприпустимим, управителя треба було замінити швидко.

Тоді вирішили йти за скороченою процедурою з відбору управителя – спільно з Кабміном, «Нафтогазом», «Укртрансгазом» було розроблене спеціальне розпорядження, яке в умовах надзвичайної ситуації дозволяло провести переговірну процедуру закупівлі. Вона передбачена законом про публічні закупівлі, але без розпорядження уряду не могли її запровадити. Вперше АРМА було дозволене застосувати таку процедуру.

І ось знову – конкурс АРМА на управителя…

До речі, 10 червня ц.р. Господарський суд м. Києва прийняв рішення “визнати недійсним Договір управління майном (активами) від 19.11.2019 р., укладений між АРМА та ТзОВ “Нафтогаз Тепло” про управління майном ТзОВ “Енергія – Новий Розділ” як єдиним майновим комплексом”.

Майно ж ТзОВ “Енергія – Новий Розділ”, як відомо, дотепер перебуває під арештом.

Чи довго ще Новороздільська ТЕЦ буде “мячиком-відбувайлом”, який перекидають один одному? І як це вплине на стан підприємства і на його основну ціль – подавати тепло і гарячу воду місту, наразі ніхто сказати не може.

Схожі повідомлення

Укрпошта працює

admin2

Недільний забіг до Дня міста

admin2

Наперекір війні: танцювальне свято на сцені МБК “Молодість”

admin2

Правова і гуманітарна допомога ВПО Новороздільської громади від БФ “Право на Захист”

admin2

Новороздільський футболіст у складі української футбольної молодіжки здобуває перемоги

admin2

366 українців, вбитих 76 років тому у с. Павлокома (Республіка Польща), 6 березня 2021р. вшанувала делегація з Львівщини

admin3

Залишити коментар