16.5 C
Lviv
03.03.2024
Україна

Римські динарії, срібні та фальшиві, – біля Малих Підлісків

Срібні римські динарії 1-2 ст н.е. виявили працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» поблизу села Малі Підліски на Львівщині, де планується будівництво Північної об’їзної Львова.

Загалом знайшли 4 монети – три срібні динарії, та один фальшивий субератний динарій. 

«Ці монети потрапили до нас з Давнього Риму. У 1-2 ст н. е. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси», – розповідає Юрій Ревера, молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби».

За його словами, у той час територія сучасної України була у сфері впливу Римської імперії. Про активні тодішні торгові зв’язки свідчать не тільки монети, але й прикраси, амфори, посуд і різні побутові речі, які знаходять археологи.

Особливий інтерес викликає і знайдений фальшивий динарій. «Це свідчить, що фальшування монет з’явилося від самого початку карбування грошей. Як тільки з’явилися перші монети, з’явилися люди, які намагалися їх фальшувати. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5 % від справжніх динаріїв виготовлялися субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де мали карбуватися виключно справжні динарії», – пояснює Юрій Ревера.

За словами директора Рятівної археологічної служби Олега Осаульчука, пам’яток римського періоду на території західної України є чимало. Масштабні проекти як от дослідження перед будівництвом Північного обходу Львова дадуть можливість  дізнатись більше про етнокультурні зв’язки тогочасного населення, з’ясувати якими був побут людей, а також відстежити політичні та торгові зв’язки.

«Часом може здаватися, що дороги і культура – речі дуже далекі, але такі археологічні дослідження показують, як усе взаємопов’язано. Культурні цінності, які археологам вдалося виявити, доказують, що територія нашої області була економічно розвинена від давнини, дозволяють поповнити збірки архівів і, я впевнений, можуть нас усіх надихати «не понижувати планки», а прагнути щоразу вищих результатів», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Схожі повідомлення

Група із 3-х львів”ян — рецидивістів збувала наркотики та психотропи. 17 лютого правоохоронці затримали усіх

admin3

Пенсії у березні будуть проіндексовані з урахуванням інфляції, – Мінсоцполітики

admin3

Де відпочити на вихідних в Україні

admin

34-річний п”яний мешканець Новояворівська жорстоко побив 61-річного батька. Негідника звтримали правоохоронці, а термін “світить” чималий – від 5 до 8 років позбавлення волі

admin3

Ситуація в Маріуполі критична. Треба йти на допомогу на всіх напрямках, – Бутусов

admin3

Телефонний шахрай, представившись “лікарем”, видурив у 81-річної бабусі 1 тис. дол. США та 4 тис. грн на “лікування” донечки, яка “потрапила” в ДТП

admin3

Залишити коментар