16.5 C
Lviv
03.03.2024
Стрийщина

Про перерахунки пенсій з 1 липня 2021 року

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет на 2021 рік” з 1 липня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищено з 1769 до 1854 гривень, або на 85 гривень. Відповідно, збільшено і максимальний розмір пенсій до 18540 гривень.

Перерахунку підлягали ті складові пенсійних виплат, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: мінімальні пенсії за віком, доплати за понаднормативний стаж, підвищення, надбавки, інші пенсійні виплати, установлені законодавством.

Також, перерахунку відповідно до зростання прожиткового мінімуму підлягають:

  • доплата за понаднормативний стаж, передбачений Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для непрацюючих пенсіонерів);
  • надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;
  • доплати відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”;
  • щомісячна державна адресна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;
  • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та  особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Окрім того, проведено перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів”. Розмір надбавки з 1 липня 2021 року становить 229,40 грн.

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму збільшилися також розміри пенсій в осіб з інвалідністю внаслідок війни та прирівняних до них осіб.

Зокрема, в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи розмір пенсійної виплати збільшився з 11498,50 грн до 12051 грн (650 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб); в осіб II групи з 9287,25 грн до 9733,50 грн ( 525 відсотків), в осіб III групи з 6368,40 грн до 6674,40 грн ( 360 відсотків).

Всі суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної людини будуть індивідуальні, так як залежать від складових пенсійної виплати.

Усі перерахунки пенсійних виплат проведено в автоматичному режимі, тому пенсіонерам немає потреби звертатися до органів Пенсійного фонду або подавати заяву для проведення такого перерахунку.

Уже в липні пенсіонери отримають пенсійні виплати в підвищених розмірах.

Додатково інформуємо про можливість дистанційного отримання інформації про свій набутий страховий стаж, відомості щодо нарахованої заробітної плати, яка враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу, відомості про особливі умови праці, даних пенсійної справи, користуючись електронними сервісами Пенсійного фонду України. Для цього необхідно зареєструватись на вебпорталі Пенсійного фонду України, звернувшись із паспортом і довідкою про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків до органів Пенсійного фонду з відповідною заявою, або отримати необхідну інформацію на вебпорталі Пенсійного фонду України за допомогою електронного цифрового підпису.

Для реєстрації на вебпорталі Пенсійного фонду України необхідно звернутися до сервісного центру за адресою: пл. Ринок,18 у м. Миколаєві  та пл. Шевченка,5 у Новому Роздолі.

Крім того, в сервісному центрі щоденно працює пряма телефонна “гаряча” лінія: у Миколаєві  за телефоном (0241)5-17-55, Новому Роздолі – (261)2-61-18.

Відділ обслуговування громадян №17 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

Схожі повідомлення

Патрульні допомогли жінці з Ходорова довезти тата до лікарні

admin2

Автобус потрапив в ДТП біля с. Верчани

admin2

 Що таке моральна шкода?

admin3

Вночі пограбували апеляційний господарський суд у Львові

admin2

В окупації біля Харкова… (з розповідей переселенців)

admin2

Організував цвинтар … на дачних ділянках

admin2

Залишити коментар