16.5 C
Lviv
13.12.2024
Новороздільська ОТГ

Андрій БІЛОУС: «Управління житлово-комунального господарства – робота складна, але важлива і цікава»

Рубрика «представлення» ще довго буде актуальною для нашої громади, оскільки апарат Новороздільської міської ради «виріс» і частково оновився.

Тож продовжуємо знайомити з новими посадовцями. Сьогодні наша розмова з одним з наймолодших нових працівників і, напевно, одним з найсміливіших, оскільки, щоб очолити таку важливу і складну структуру, вважаю, слід бути  впевненим, налаштованим і досить сміливим.

Управління житлово-комунального господарства Новороздільської міської ради очолив А.М. Білоус.

-Отож, Андрію Михайловичу,  для початку – кілька слів  Вашої біографії.

– Народився у 1990-му році у с. Гранки-Кути, де і до нині проживаю.

Після закінчення Гранки-Кутівської школи навчався у техніко-економічному коледжі при Національному університеті «Львівська політехніка» на спеціальності монтаж та обслуговування внутрішніх сантехнічних мереж. Продовжив навчання у цьому ж вузі по спеціальності будівництво (бакалавр) та  теплогазопостачання і вентиляція (спеціаліст).

  Одружений. Виховуємо трирічну донечку Даринку.

-Який Ваш трудовий стаж та досвід?

-Працював у ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» на посаді оператора котлів-утилізаторів, згодом був переведений  майстром  у дільницю теплових мереж.  Звільнився, коли ТЕЦ взяло в управління «Гарант Енерго М».  Займався будівництвом, гідроізоляцією і монтажем зовнішніх мереж водовідведення у Львові.

Коли був оголошений конкурс на посаду начальника новоствореного управління, подав документи. І виграв.

-На цій посаді Ви з 1 квітня. Які перші враження?

-Досвід  роботи в   органах місцевого самоврядування для мене новий, тож  багато нового, цікавого, навчаюсь.

Управління новостворене, тобто ми прийшли практично «з нуля».  У нас не було ні приміщень,  ні меблів. Два відділи працювали,  решта – щойно сформовані, а   ми вливаємося в цей процес, налагоджуємо співпрацю.

-І виходить? Як спрацювався ваш колектив, люди з досвідом і «новачки»?

-З цим проблем немає абсолютно. Колектив хороший, дружній, спрацювався, допомагають один одному, підтримують.

-Яка структура Управління житлово-комунального господарства?

-Структура управління  включає в себе 4 відділи.  Відділ землевпорядкування – начальник  відділу Сомик Марина Володимирівна. Відділ фінансово-економічний – керівник Процишин Галина Ярославівна. Відділ архітектури  і містобудування в особі  Мельник Ірини Петрівни. Відділ комунального майна та приватизації – начальник Пасемко Наталія Адамівна.

Ще є спеціаліст 1-ї категорії Суряк Роман Романович,  який займається  питаннями  благоустрою,  актами на зрізку дерев,  порушеннями елементів благоустрою, незаконно встановленими МАФами тощо і підпорядковується безпосередньо начальнику управління.

Тобто інспектор з благоустрою, як зазвичай називають цю посаду. Скільки вас всього чоловік?

-Разом зі мною  12 осіб.

-І вистачає, зважаючи на об’єм роботи?

– Ми ще плануємо оголосити конкурс на головного спеціаліста, тобто архітектора у відділ архітектури та містобудування. Та й загалом  працюємо,  дивимося, де більший об’єм робіт, якого ще спеціаліста здалося би залучити.  

– Взагалі,  чим  конкретно займається ваше Управління, які повноваження маєте?

– Це і земельні питання, і  комунальне майно – оренда та приватизація, і архітектура міста, зокрема,  генплан, і дороги та робота комунальних установ тощо, та й багато інших питань.

Наше Управління – юридична особа, тож  ми є головними розпорядниками коштів.  Частину договорів  переробляємо на двосторонні, що  пришвидшує процес, спрощує процедуру і економить  час.  Раніше були переважно тристоронні угоди: тобто  виконком  виступав інвестором,  комунальні підприємства – замовниками робіт  і виконавець робіт – третя сторона.

-Багато дійсно повноважень. Але от за три місяці роботи Вашої роботи, тобто майже  відомі 100 днів,  які проблеми би виділили як основні чи пріоритетні?

-Та основні ніби всі.

От щодо співпраці з ТзОВ «Нафтогаз Тепло», вірніше, співпрацею це важко назвати.

Створена робоча група, чергова зустріч з «Нафтогазом» призначено на 7 липня. На першій пообіцяли відновити  благоустрій місць, де підприємство проводило «розкопки»,   до 30 червня. Не зробили, аргументуючи тим, що   державній компанії важче проводити такі роботи, бо доводиться оголошувати тендери,  а це затягує час.  Бачимо, що  компанія не зацікавлена у наданні якісних послуг. Гаряче водопостачання, так виглядає,  відновиться  з початком опалювального сезону.

Дають обіцянки і твердо запевняють, шо опалювальний сезон почнеться вчасно і без проблем.   Так, бачимо, щось роблять, частково проводять ліквідацію поривів. Час ще є.  Хоча довіряти цій компанії складно.

Внутрішні будинкові мережі також значно зношені. Наявні проблеми  і у зовнішніх мережах, підземних комунікаціях, які потребують модернізації, словом, «проблема» ніби зарита в землю, але  важлива для міста.  

Дороги – як у місті, так і по селах потребують ремонту.  Але на це  потрібні капітальні видатки,  немалі кошти, які осилити міським бюджетом ніяк не зможемо.

Поточні ремонти проводяться.  Зроблено опис доріг і складено список пріоритетності, які потрібно зробити найперше.  Капітальний ремонт передбачено лише т.зв. тупікової дороги між лікарнею і ЗШ №3 (між вул. Ходорівська та будинком по пр. Шевченка, 28)  – проводиться тендер на визначення виконавця робіт.

Дуже важливо привести «в порядок» землі, адже приєдналися села, потрібно провести  інвентаризацію наявних земель,  провести нормативно-грошову оцінку земель, встановити межі населених пунктів і т.д.

Оренда комунального  майна: з цим навести лад, адже це  дохідна частина бюджету.

Всі звикли цікавитися  видатковою частиною, тобто що треба робити – дороги, благоустрій, фасади і т.п.  Але ж для виконання цих робіт потрібно кошти, потрібно наповнювати бюджет – а це і є   встановлення  податків і  зборів,  оренда та продаж землі, комунального майна.

Для нас наповнення міського бюджету – важлива частина роботи…

-Так, але для населення малопомітна і незрозуміла. Людей цікавить…

– …результат. Розумію.   Мешканцям потрібно, щоб було комфортно: чисто, прибрано,  покошено.  Ми над цим працюємо.

– Андрію Михайловичу, до речі, вчасно нагадали. Покошено. Ніби дрібниця. Але саме у цей сезон дуже кидається у вічі. І нарікань щодо непокошених територій, зарослів, необрізаних кущів-огорож чи не найбільше. Ніби не аж така складна робота, а вигляд міста суттєво псує. Тим паче, з місяць тому на сесії виділили кошти на придбання бензокосарок, і тракторець новий придбали. У чому справа?

– Центральні газони обкошуються справно.  Квартали і прибудинкові території – там складніше,  бо є у місті т.зв. «нічийні» території, тобто вилучені з обслуговування. Плануємо скласти графік  їх прибирання.

Та й села додалися. Там ж також треба хоча б  цвинтарі покосити.

Згадані бензокоси ще не придбали.

-Чи не виходить з цього, що потрібно знову переглядати тарифи?

-Тарифи однозначно потрібно переглядати, оскільки зростає мінімальна заробітна плата (на даний час 6200), а в  діючому  тарифі, приміром, закладено  мінімальну зарплату 3200 грн.  

Днями проведено конкурс на виконавця послуги з вивозу сміття у  Берездівцях і Гранки- Кутах. Переможець (а був лише один претендент) – КП «Розділжитлосервіс».  Ціна, встановлена на послугу,  майже 21 грн.  Надалі планується провести такий конкурс і в Новому Роздолі, згодом –  в смт. Розділ та с. Березина.

– Андрію Михайловичу, що особисто для Вас стало «найбільшим»  відкриттям, такою  неприємною несподіванкою  роботи в органах місцевого самоврядування?

– Важко сказати (задумався – авт.). Напевно, не очікував, наскільки багато «паперової» роботи, роботи з  документацією. На мій погляд, цю бюрократичну роботу вартувало би скоротити, а вивільнений час і сили використовувати    на більш потрібні практичні речі. 

Хочеться  зробити багато,  але діючі закони ставлять певні обмеження.

-Яке завдання ставите для себе першочерговим: мовляв, оце я повинен виконати, це справа честі?

-Пріоритетів поставив чимало.  Але не хочу нічого обіцяти наперед,  щоб не довелося, не дай Бог,  червоніти і виправдовуватися.

Є проблеми задавнені, є, які виникають в процесі роботи.  Не хочу виділяти одне чи два з них. 

– Наскільки  я зрозуміла,  відсутність коштів у міському бюджеті  стає серйозною завадою для досягнення задуманого.  Який вихід бачите?

– Треба привести інвестора, а для цього – створювати сприятливий інвестиційний клімат. Є у нас ВАТ ДМЗ «Карпати», ОДВ «Електрик», тепер прийшли «Сільпо», скоро буде  АТБ – це основні наповнювачі бюджету.  Є землі колишнього сірчаного комбінату,   які мали би зацікавити інвесторів.

-Але це ж не завдання Управління житлово-комунального господарства?

-Так, це завдання органу місцевого самоврядування. Але це спільна,  комплексна робота, всіх посадовців та управлінь.  Від нашого управління залежить, щоб місто і загалом територія громади була прибрана, чиста, куди  захоче прийти інвестор,  щоб були  потрібні комунікації, чітко проведені процедури з виділенням землі,  зрозуміла політика земельних податків, ставок оренди тощо.

– Чи не пошкодували часом, що прийшли на цю посаду?

-Та ні. Насправді робота цікава, так,  є проблеми,  є виклики,  намагаємося їх вирішувати. Хоча разом з тим усвідомлюю,   не все вдається, дається  взнаки брак досвіду,   адже дуже різнобічна діяльність, багато нового, проте  я стараюся, і сподіваюся на позитивні результати.

-Що то значить – молодий, натхнений, оптимістичний. Сподіваюся, при наступній нашій зустрічі уже будемо вести мову про досягнення та здобутки.

-Будемо старатися.   Все одразу неможливо зробити. Але вірю – зміни на краще неодмінно будуть. Бажання є,  працювати і змінювати хочемо.  Ми тут живемо, тож  робимо все, щоб не  було соромно перед громадою, рідними та близькими.

Схожі повідомлення

Важливо! 7 вересня у проміжку між 06.00 та 07.00 год. та 8 вересня – у проміжку між 15.00 та 16.00 год. в м. Новий Розділ буде тимчасово, протягом 15-30 хв., припинено електропостачання

admin3

Громадські слухання – про нові тарифи на вивіз сміття у селах Берездівці та Гранки-Кути!

admin2

Меморандум про співпрацю підписано: Новий Розділ – Хомутов

admin2

День Незалежності – свято української нації і Перемоги!

admin3

Новороздільська громада попрощалась з військовослужбовцем ЗСУ Федором АЛЕКСЄЄВИМ

admin3

ДТП в Берездівцях. Чим завершилося?

admin2

Залишити коментар