Насамперед, нагадаю, що Новороздільська міська лікарня розпочала перший етап вакцинації насамперед із щеплення медпрацівників нашої установи. Стартував він 24 березня, коли у нашу лікарню прибула мобільна бригада Стрийської центральної районної лікарні, які, власне, і виконували процедуру вакцинації, оскільки на той момент медична мобільна бригада міської лікарні тільки формувалася, а її працівники проходили відповідне навчання

. Отже, того дня було проведено щеплення п’ятдесятьом медпрацівникам лікарні проти COVID-19 вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) , виготовленою в Індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/AstraZeneca. Відзначу, що на цьому етапі вакцинації жоден медпрацівник не відчув ускладнень.
Другий етап вакцинації у Новому Роздолі розпочався наприкінці березня. На даному етапі щепленню підлягали особи віком 80 років і старші, працівники відділу освіти та соціальної сфери, працівники аптечної мережі незалежно від форм власності та працівники приватних медичних установ. А також, важливо додати, і пацієнти, які зареєструвалися у додатку «Дія».
Станом на 20 квітня 2021 року ми завершили щеплення проти COVID-19 у кількості 250 доз Oxford/AstraZeneca (Covishield) , призначених для вищевказаних категорій населення і працівників. Утім, із цієї кількості, мабуть, з 10 осіб скористалися додатком «Дія», тобто були вакциновані залишковими дозами. Але наголошу: скільки надійшло у лікарню доз, стільки і було провакциновано пацієнтів, тобто жодної дози вакцини не змарновано.
Якщо характеризувати вікову сітку осіб, що вакцинувалися, то процедуру щеплення пройшли 5 осіб, віком від 18 до 20 років. Із провакцинованих пацієнтів, віком до 80 років, то це були особи різного віку, що вписувалися у цю категорію. До речі, скарг на ускладнення від провакцинованих не надходило. Те саме можна сказати і про пацієнтів віком, від 80 років і старші: нарікань на якусь алергічну реакцію працівники лікарні, які здійснювали таким особам щеплення, практично не отримували.
Доречно згадати, що вакцинація проводиться у лікарняному пункті щеплень, розташованому на 3-му поверсі поліклініки, але оскільки були і маломобільні особи, яким важко було піднятися так високо, тому адміністрацією лікарні було вирішено таку категорію пацієнтів щепити на 1 –му поверсі, де є облаштований кабінет для маломобільних груп населення та інвалідів.
На наступному етапі вакцинації працівники мобільної бригади міської лікарні щепитимуть пацієнтів згаданою вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield), але цього разу не індійського, а південнокорейського виробництва. Будемо вакцинувати пацієнтів, віком від 65 до 79 років років і старші. Відзначу, що на цьому етапі, якщо будуть залишкові дози вакцини, можуть також вакцинуватися особи молодшого віку, які мають бажання щепитися проти COVID-19. Принагідно, прохання до осіб, які бажають прощепитися: в першу чергу вам слід повідомити про це своїх сімейних лікарів.
Ірина КРИЖАНІВСЬКА, заступник головного лікаря Новороздільської міської лікарні