16.5 C
Lviv
03.03.2024
Без категорії

Сміттєпереробний полігон у Жирові. Влада «за», а громадськість «проти»

 

Громадськість вимагає заборонити будівництво такого полігону

За словами місцевих мешканців, вже зібрано близько тисячі підписів людей із цієї території, скеровано звернення до Львівської ОДА, Ходорівської міської ради, юридично оформлено «Зауваження до проєкту детального плану території та Звіту про стратегічну екологічну оцінку…».

Суть питання. 16 червня 2020 р. Ходорівською міською радою на ХХХVI сесії VIII скликання прийнято рішення №4010 «Про погодження намірів будівництва сміттєпереробного об’єкта на території Ходорівської міської ради за межами населеного пункту села Жирова Львівської області», яким вирішено погодити наміри будівництва сміттєпереробного об’єкта на території Ходорівської міської ради за межами населеного пункту села Жирова Львівської області на землях державної власності несільськогосподарського призначення.

19 серпня 2020 р. Жидачівською РДА на підставі заяви ТзОВ «ДВ ВЕЙСТ РЕСАЙКЛІНГ», рішення Ходорівської міської ради №4010 від 16.06.20 р. ухвалено розпорядження №257 про розроблення детального плану території для будівництва сміттєпереробного об’єкта на території Ходорівської міської ради за межами населеного пункту села Жирова Жидачівського р-ну Львівської області (надалі – розпорядження №257).

На думку мешканців громади села Жирова, ініціативної групи небайдужих мешканців, яку очолила юрист Оксана Іванців, «…будівництво сміттєвого полігону на природоохоронній території Смарагдової мережі України, поруч природно-заповідної території заказника «Діброва» на землях, які відносяться до чорноземів та перебувають під особливою охороною держави, на болотистій території, вкритій мережею великих озер, яку виділено раніше для рекреаційних цілей (бази відпочинку мисливців та рибалок) в безпосередній близькості до річки Дністер, у яку впадають канали від цих озер, на потенційно підтоплюваній території порушує міжнародні зобов’язання України, Земельний Кодекс України, Державні будівельні норми України, природоохоронне законодавство України, спричинить екологічну катастрофу річки Дністер та всього району, зокрема знесе при паводку все сміття у Дністер та знищить його екосистему, негативно відобразиться на 16 червонокнижних птахах та тваринах, які гніздяться та мешкають в Смарагдовій зоні і заказнику Діброва, спричинить деградацію Жидачівського району внаслідок відтоку людей з екологічно небезпечної зони проживання, підвищить в рази захворюваність мешканців Ходорівщини, отруїть грунтові підземні води, грунт, повітря, спричинить токсичне і шумове забруднення.

Громадськість вимагає заборонити будівництво сміттєвого полігону на даній території…”

P.S.

“Новий час» запрошує до дискусії з цього питання всі зацікавлені сторони.

Ми готові надати інформаційну площадку для висловлення своєї позиції з цього непростого питання в першу чергу органу місцевого самоврядування – Ходорівській міській раді, представникам ТзОВ «ДВ ВЕЙСТ РЕСАЙКЛІНГ», Стрийській РДА, Львівській ОДА.

Безперечно, питання із сміттєпереробним полігоном, впорядкуванням «стихійного ходорівського смітника» потрібно вирішувати. Проте, саме вирішення цього непростого питання має лежати в площині взаємодомовленостей і погодженням між владою і громадою, мешканцями, які живуть на цій території. Думаю, що так воно і станеться.

Треба говорити…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ, редактор Народного часопису Жидачівщини “Новий час”. 7 квітня 2021р.

ВІД РЕДАКЦІЇ газети «Вісник Розділля». Вказану публікацію редакція газети передрукувала на сайті міської газети Нового Роздолу на прохання місцевих мешканців, які є уродженцями (вихідцями, їхніми родичами чи нащадками) села Жирова. У Новому Роздолі таких чимало. Власне, вони неабияк стривожені перспективою спорудження у цьому охайному та мальовничому селі будівництва сміттєпереробного полігону. Найбільше їх обурюють методи ініціаторів ( і відомих, і невідомих їм), які, на їхню думку, суціль «шиті білими нитками». До того ж такий волюнтаристський намір в разі реалізації (як кажуть, чим чорт не жартує)  загрожує, окрім інших завданих довкіллю та селу збитків екологічного характеру, загрожує деградації частини Жидачівського району.

Тож кому вигідний такий проєкт з такими наслідками?

У понеділок, 11квітня, ваш автор відвідав у справах Ходорів. Принагідно, спілкуючись із місцевими мешканцями дізнався, як кажуть, «народну правду» щодо лобістів будівництва сміттєпереробного полігону у с. Жирова. Це, насамперед , звичайно, окрім ТзОВ «ДВ ВЕЙСТ РЕСАЙКЛІНГ, дві відомі місцеві важливі персони. Їхні прізвища вони назвали пошепки, заручившись обіцянкою не називати їх у пресі. Бо, мовляв, навіщо нам ( «а може, й вам…»  зайвих клопотів. Утім, один із візаві, схоже, більше поінформований, навіть обережно припустив, що «правда може перемогти», тобто громада стане на заваді втіленню проєкту спорудження сміттєпереробного полігону у селі Жирова. «Бо із 26 депутатів Ходорівської ОТГ, коли голосуватимуть це питання на сесії, подейкують, 13-ть  будуть голосувати проти цього проєкту»,  – повідомив співрозмовник, пославшись на інсайдерську інформацію.

До речі, один із депутатів Ходорівської ОТГ під час спілкування з репортером газети висловив готовність надати коментар про розвиток вказаної ситуації після громадських слухань.

А поки що «вісникроздільці» та новороздільці «жирівського» походження висловлюють вдячність редактору «Нового часу» Андрію ДАНИЛЬЦЮ за дозвіл передрукувати наведену вище публікацію та діяльну участь у об’єктивному висвітлення архіактуальної теми.

Іван БАСАРАБ, редактор      

Схожі повідомлення

10 грудня у Львівській області 663 мешканців захворіли на covid-19

admin

Непоправна втрата для всіх нас…

admin3

Мінімальна заробітна плата з 1 вересня 2020 р. встановлена в розмірі 5 тис. грн

admin

6 вересня у Львівській області 186 мешканців захворіли на covid-19

admin

22 листопада у Львівській області 400 мешканців захворіли на covid-19

admin

Новороздільська школа мистецтв імені Олега Рудницького – естетика у всьому

admin2

Залишити коментар