16.5 C
Lviv
24.07.2024
Без категорії

Платник єдиного податку, який має податковий борг більше 1020 гривень, не зможе перебувати на спрощеній системі оподаткування

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області звертає увагу платників єдиного податку, що з 23.05.2020 Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» встановлено розмір суми боргу при наявності якої платники єдиного податку повинні відмовитись від спрощеної системи оподаткування.

Так, відповідно до внесених змін, платники єдиного податку у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу (шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Нагадаємо, що податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом (п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Тобто, якщо у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів наявним буде податковий борг в розмірі більше 1020 грн. (60 х 17 грн.), у такому разі такий платник повинен в останній день другого із двох послідовних кварталів перейти на загальну систему оподаткування.

У разі не вчинення вищезазначених дій у строки встановлені Податковим кодексом, податковий орган має право за своїм рішенням виключити з реєстру платників єдиного податку такого боржника.

Повернутися на спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець матиме змогу тільки після погашення богу і тільки після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення податковим органом.

Стрийська державна податкова
інспекція Головного управління ДПС
у Львівській області

Схожі повідомлення

8 вересня у Львівській області 196 мешканців захворіли на covid-19

admin

Зручна доставка здорового харчування у Києві

admin

На території Львівської області протягом 29 грудня пориви вітру 17-22 м/с

admin

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 14 листопада

admin

30 серпня у Львівської області 154 мешканця захворіли на covid-19

admin

В м. Новий Розділ з 12 жовтня встановлено Зелений рівень епідемічної небезпеки

admin

Залишити коментар