• 02.12.2020
    14:51

Державна зрада у найвищих ешалонах Нацгвардії


B рядах Нацгвардії тільки за останній місяць виявили кілька випадків державної зради - підлеглі Авакова досить високого рангу співпрацювали з російськими спецслужбами. Хтось був завербований і банально збирав інформацію, а хтось «по старій дружбі» допомагав колишнім колегам в Криму.

З приводу цих випадків міністр, звичайно ж, не напише постів в своєму фейсбуці - там він зайнятий захистом українців від коронавируса. Але по-хорошому всю структуру МВС треба б прошерстить: занадто багато в ній завелося шпигунів і зрадників.

То чи не час придивитися і розібратися?

Взяти, наприклад, випадок на початку листопада, коли на КПП «Каланчак» затримали колишнього заст.начальника кримського главку МВС, полковника Миколи Федоряна. З 2011 року він у відставці. Після анексії залишився в Криму, працює вже в російському «Чорноморнафтогазі». Як виявилося під час обшуку: російська ФСБ частенько замовляє машини у цього підприємства для своїх облав і затримань. Саме Федорян контактує зі спецслужбою, допомагає технікою.

Це не заважає йому дружити з командувачем Нацгвардією України генерал-полковником Миколою Баланом. Вони разом починали службу в Судаку, спілкувалися сім'ями. Під керівництвом Балана в кримській військовій частині до 2014 року служила дружина Федоряна. Це тепер вона підполковник Росгвардіі, а сам Федорян на прохання одного везе до Криму 6 тис. Доларів, не декларуючи їх. І тут же при обшуку пише смску «Коля, допоможи! СБУ ».

Держзрада в вищих ешелонах Нацгвардії - до кого підбирається ФСБ?

Федоряна судять за держзраду, йому загрожує від 12 до 15 років в'язниці. Але ні Аваков, ні генерал Балан публічно цю ситуацію не коментують. А може, варто було б пояснити, які загальні справи у командувача Нацгвардією і добровільного помічника ФСБ?

Або випадок з командиром взводу Нацгвардії, якого днями затримала СБУ. Українця в 2019 році завербували в ГУ Генштабу ВС РФ. Він ділився інформацією про схеми розміщення наших військових об'єктів, надання міжнародної військової допомоги, роботі іноземних інструкторів в Україні. Йому теж світить стаття «держзрада», без варіантів.

Росіяни які вступають в Національну гвардію України ...

А 30 листопада військова контррозвідка СБУ «накрила» двох росіян, які ... намагалися вступити в Національну гвардію України. Своє громадянство РФ вони просто приховали. Але СБУшники виявили цю схему і зараз перевіряють причетність двох «героїв» до спецслужб Росії. Інформацію також передали командуванню Нацгвардії, щоб там вжили заходів.

Але про які заходи можна говорити, коли подібні випадки «роботи» на РФ в цій структурі стали мало не системою? І це тільки ті, які нам відомі. А скільки ще зам'яли в МВС? Очевидно ж, що всі ці старі, нібито дружні, зв'язки не втрачаються навіть через сьогоднішню війни. І, як бачимо, навпаки - міцніють.

Тоді виникає питання: як високо пробралися спецслужби РФ, наприклад, в відомство Авакова? Адже наведені випадки дуже показові. Зрадники можуть бути всюди, навіть в дуже високих ешелонах, але особливо, вони небезпечні - в МВС і Нацгвардії. Тому такі структури треба постійно перевіряти, а при необхідності - оновлювати верхівку. Тим більше, якщо вона занадто «здружилася» з «колегами» з Росії.КОМЕНТАРІ FACEBOOK
 

Оголошення