1/04/2020

У Новому Роздолі від сьогодні розпочне діяти медична мобільна бригада, яка робитиме городянам, що прибули з-за кордону, експрес-тести на COVID-19...

Як повідомила репортера «ВР» начальник Новороздільського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру, виконувачка повноважень міського голови, секретар ради Ірина Кравець, «30 березня, на підставі розпорядження керівника штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня заступника Міністра охорони здоров’я головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, я видала розпорядження про створення мобільних медичних бригад у місті Новий Розділ.


  Кількість медичних бригад буде встановлювати головний лікар міськлікарні Олег СТЕЦІВ, утім, це має бути, принаймні, хоча б одна бригада. Така бригада розпочне свою діяльність, як тільки у Новий Розділ доставлять тести зі Львова (відповідний наказ департаменту охорони здоров’я ЛОДА про надання тестів для окремих міст області вже видано)».

- Як вказані бригади діятимуть?

  - Мобільні медичні бригади будуть навідуватися у домівки новороздільців, зокрема, тих осіб, які нещодавно повернулися з-за кордону. Вказаній категорії городян проводитимуть тестування, виявляти інфікованих коронавірусною інфекцією, а також досліджувати житло, де вони проживають. Це дасть можливість медикам оперативно відслідковувати стан осіб, які прибули із закордоння, що завадить недопущенню поширення інфекції. До речі, мобільну медичну бригаду супроводжуватиме на окремому службовому автомобілі представник Новороздільського міського відділення поліції.

- А яким чином Штаб дізнається про новороздільців , що повернулися з-за кордону, яким слід проводити тестування?

  - Можливо, про це не всі городяни знають, тому доводжу до відома інформацію про те, що такі списки до нас надходять щодня від Прикордонної служби. Утім, їх слід ще перевірити та уточнити, адже вони можуть бути неповними, із можливо, неточно вказаною адресою. Зрештою, аби уникнути недогляду щодо вказаних осіб, ми з головним лікарем міськлікарні Олегом Стецівим дійшли до рішення про необхідність подавати оголошення (прошу повідомити про це і у «Віснику Розділля») із зверненням до мешканців, які нещодавно повернулися з-за кордону, щоб вони добровільно зголосилися про приїзд у Новий Розділ на телефонний номер реєстратури лікарні – 3-06-66. Відтак, до них прибуде медична мобільна бригада та проведе експрес-тестування на COVID-19 та обстеження.

- Дякую, за вичерпну інформацію.


Розпитував Іван БАСАРАБ


P.S.У четвер, 2 квітня, близько 15-ої год. Ірина Дмитрівна повідомила редакцію про те, що цього дня експрес-тести на COVID-19 врешті прибули у міську лікарню зі Львова. Очевидно, що до кінця тижня мобільна медична бригада буде здійснювати експрес-тестування осіб, які повернулися з-за кордону. І принагідно, звернулася до городян, які днями прибули і прибуватимуть з-за кордону і самостійно виявлять бажання протестуватися, з проханням, щоб вони зателефонували у реєстратуру за тел. 3-06-66 і записалися на проведення тестування на COVID-19.