• 3/07/2020

Новороздільчани не сплять – озеро Барвінок просинається

Карантин викликав у мешканців Нового Роздолу любов до спорту, а міське озеро стало у нагоді всім, кому не вистачало руху на самоізоляції.

Нині здоровий спосіб життя – це тренд, який заохочує з кожним днем все більше й більше людей. Чи це співпало, чи справді всі події тісно переплітаються, але саме під час карантину люди почали ретельніше слідкувати за своїм здоров’ям та підтримувати себе в хорошій фізичній формі. Цього літа в Новому Роздолі як ніколи багато людей займаються ранковою пробіжкою, виконують на свіжому повітрі вправи та насолоджуються природою. Рятівником усіх спортсменів та охочих займатися спортом стало озеро Барвінок. Тепер зранку на Барвінку можна зустріти спортивних людей різного віку: юнаків, які наполегливо займаються спортом з енергійною музикою в навушниках, дівчат, які прагнуть до ідеальної, спортивної фігури, сімейні пари, які підтримують один одного в починаннях, та домашні улюбленці, які дружно перебирають лапами за господарями, старших чоловіків та жінок, які повільно, але бадьоро займаються спортом.

о. Барвінок, м. Новий Розділ
о. Барвінок, м. Новий Розділ


Кожного ранку на пробіжці я зустрічаю нових, але вже цілком знайомих мені людей, тож стало цікаво, що спонукає їх щоранку бігати на Барвінок та які емоції вони отримують від ранкової зарядки.

20-річна Наталя висловилась просто та зрозуміло: «Я почала бігати частково через те, що під час карантину поправилась на кілька кілограмів, та й самопочуття було жахливе від нестачі руху. Перш за все в мене була ціль схуднути, але з часом я зрозуміла, що бігати зранку корисно навіть для настрою. Я переконалась, що після ранкової пробіжки енергії та сили більше, ніж від філіжанки кави. Тепер я можу похвалитись витривалістю, яку від мене так вимагали у школі на уроках фізичного виховання».

Думки і бажання молодих цілком передбачувані: мати спортивну, гарну фігуру та піднесений настрій. Але також було цікаво послухати старшу людину.

«Мені почали боліти колінні суглоби. Спочатку я подумав, що при такій проблемі не можна взагалі навантажувати коліна, але з часом, враховуючи те, що я мало ходив пішки на карантині, біль посилювалась. Тому я ризикнув бігати на озеро. Так пощастило, що в нашому місті є Барвінок – це краще, ніж прогулюватись кругами стадіону. Я бігаю помалу і біля озера багато часу проводжу, таким чином відпочиваю. І вже через пару тижнів біль в колінах зникла і стан здоров’я покращився», - поділився історією 50-річний Микола.
Кожен з них на початку вагався, чи варто дорожити ранковим сном, але в результаті переконався, що ранкова пробіжка бадьорить краще, ніж м’яка подушка та солодкі сни. Якщо ви раніше не приділяли час спорту, то запрошуйте друзів, сестер, братів, батьків, колег по роботі та бігайте ранками разом, а потім радійте результатам.

А ось декілька порад, як не нашкодити здоров’ю на початку бігу та професійно увійти в спортивний світ.

о. Барвінок, м. Новий Розділ
о. Барвінок, м. Новий Розділ


1. Обов’язково розігрівайтесь перед пробіжкою. Акуратно і спокійно розминайте усі суглоби, значну увагу приділіть плечовому, колінному та гомілково-ступному суглобам. Це допоможе знизити ризик травм!

2. Починайте з ходьби. Якщо вам важко змусити себе бігати, навчіться ходити пішки. З кожним днем темп кроку збільшуватиметься – і потім зможете бігати.

3. Стежте за положенням тіла. Погляд направте перед собою, ні в якому разі не дивіться під ноги – це зіб’є вас, і ви втратите здатність зосередити увагу. Коліна повинні згинатись прямо по стопі, а не до внутрішньої сторони. Не забувайте рухати руками – це полегшить вам біг. Тримайте корпус рівно.

4. Взуйте зручні кросівки. Вони фіксуватимуть стопу та допоможуть позбутися дискомфорту.

5. Діліться з рідними та друзями результатами, надихайте їх та займайтесь спортом разом.


Софія КОС, студентка факультету
журналістики Львівського національного
університету ім. І. Франка