102
27/03/2020

Рік медицини у міському бюджеті

Пара чергових «позачергових» засідань – виконавчого комітету Новороздільської міської ради та 60-ї позачергової сесії Новороздільської міської ради – відбулися минулої п’ятниці, 20 березня.


  Питання, які в основному стосувалися медицини (та хіба в час пандемії щось може бути важливіше?), детально обговорили на виконкомі, на розширеному засіданні бюджетної комісії (через що сесія розпочалася значно пізніше), і вже на сесії оперативно та дружно прийняли відповідні рішення.
  Головні, як ми уже наголошували, стосувалися медицини. Із залишків минулорічного бюджету виділили 1 млн. 400 тис. грн. на придбання апарату штучної вентиляції легень високого класу (наявні у міській лікарні, звісно, уже є далеко не новими), 345 тис.грн. на ремонт каналізації в інфекційному відділенні (яке ремонту потребує давно і глобального) і 300 тис. грн. передбачили для опорної Стрийської лікарні, куди будуть скеровуватися новороздільчани, інфіковані коронавірусом.
  Серед інших питань міської господарки внесли зміни до деяких програм, зокрема, додали 200 тис. грн на співфінансування мікропроекту ОСББ (капітальний ремонт даху) по вул. Бандери, 3-А (200 тис грн виділяють з обласного бюджету), додали 30 тис грн на коригування проектно-кошторисної документації для продовження реконструкції міського майдану, 21,3 тис грн також співфінансування на розробку ПКД для електрифікації майбутнього житлового кварталу учасників АТО, ще 670 тис грн на придбання міні-трактору з різним додатковим обладнанням для ДП «Благоустрій». Майже 96 тис грн – співфінансування проєкту «Забезпечення засобами індивідуального захисту рятувальників 11 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Львівській області в м. Новий Розділ Львівської області» у розмірі 180 тис грн., який частково фінансує обласний бюджет і який вперше подали Новороздільська міська рада спільно із сусідніми сільськими радами (Новий Розділ є у числі 16 потенційних переможців конкурсу «Програми підтримки співробітництва територіальних громад у Львівській області на 2019-2020 роки», проте умовою для отримання коштів з обласного бюджету є необхідність подати до 17 квітня 2020 року рішення Новороздільської міської ради та рішення сільських рад – Березинська, Берездівецька, Горішнянська та Станківецька – щодо забезпечення співфінансування даного проєкту з місцевих бюджетів. Новий Розділ уже прийняв таке рішення).  Словом, усі минулорічні залишки розподілені, так що про тротуари наразі немає що говорити. Втім, площадкою для суперечок стало інше питання – розподіл залишків освітянської дотації. З них визначили 2 млн 315 тис грн на придбання та встановлення нових енергозберігаючих вікон (у всі школи міста) та 224 тис грн на встановлення охоронної і пожежної сигналізації у ЗШ №2. Приписів від пожежників є вдосталь, повідомив депутат, директор ЗШ №5 В. Волчанський, а охоронна сигналізація – справа часу. Крім того, спільно обрали 2-гу школу як пілотний проект ще й тому, що тут ці нововведення обійдуться найдешевше.
  Після переголосування позитивне рішення таки було прийняте.
  Таким чином загалом на 60-й сесії на потреби медицини було виділено 2 млн 45 тис грн. Також на попередній, також позачерговій 59-й сесії для медичної галузі міста виділили 6 млн 364 тис грн - 4 млн. грн. на придбання нового рентген-апарату, 2 млн. 264 тис. грн. на засоби індивідуального захисту для медиків, 100 тис. грн. на інсулін. «2020-й рік в бюджеті Нового Роздолу можна сміливо назвати роком МЕДИЦИНИ», - цілком резонно зауважила І. Кравець.
br />
Віра ВЛАСЮК


P.S. Для боротьби із коронавірусом у Львівській області мобілізували 308 млн 570 тис грн., - інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації. - Це кошти з місцевих бюджетів, “великого бізнесу” та інших джерел.
  Зокрема, із місцевих бюджетів виділили 282 млн 470 тис грн. І, слід відзначити, Новий Розділ там на першому місці після Львова!
  Представники великого бізнесу скерували 18 млн 500 тис грн. Зокрема, ІТ-компанія “SoftServe” виділила 10 млн грн, компанія “Ензим” – 4 млн грн, ТОВ “Оскар” Моршинська – 1 млн грн, Галнафтогаз (ОККО) – 3 млн 400 тис грн, Львівгаз – 100 тис грн.
  Окрім того, з інших джерел для боротьби із коронавірусною інфекцією виділили 7 млн 600 тис грн. Це кошти благодійної організації “Крила надії” у сумі 2 млн грн, Благодійна організація “З янголом на плечі” скерувала 5 млн грн, а також меценат з Яворівського району надав кошти у сумі 600 тис грн.