127
27/03/2020

КОРИСНІ ПОРАДИ

Як допомогти легеням уникнути ускладнень у разі виникнення пневмонії. За допомогою простих вправ!

Вправи для дихання

  Придбайте надувну кульку (іграшку, подушку) й надувайте її по 5 хвилин щодня - вранці та ввечорі, якщо ви здорові, і двічі на годину, якщо ви вже захворіли.
  У такий спосіб ви будете збільшувати силу всіх дихальних м’язів і життєвий об’єм легенів.

ДИХАННЯ КВАДРАТОМ

  Вдих, пауза, видих, пауза. Дуже просто.
  Є два варіанти виконання. Перший: кількість часу на кожну сторону умовного квадрату буде однаковою - на кшталт 4-4-4-4. Другий: пауза коротша за вдих і видих - на кшталт 4-1-4-1. Тривалість: 5 хвилин двічі на день.

ДИХАННЯ З ОПОРОМ

  Повільно вдихаєте носом, а видихаєте – через шпаринку у стиснутих губах (неначе задмухуєте свічку на торті). Видихати краще довше, аніж вдихати.
Тривалість: 5-10 хвилин двічі на день.

ДІАФРАГМАЛЬНЕ ДИХАННЯ

  Одну руку кладемо на груди, іншу на живіт. Дихаємо животом (НЕ грудьми!). Руки потрібні, щоб це контролювати.
  Тривалість: 5 хвилин двічі на день.

РУХАНКА, ЩО ДОПОМОЖЕ ЛЕГЕНЯМ

  Сідаємо. Витягуємо руки перед собою, складаємо пальці у замок. Глибоко вдихаємо носом. На видиху повільно рухаємо зчепленими руками вліво-вправо, поки не видихнемо остаточно. Можна допомагати корпусом. Повертаємось у вихідне положення і вдихаємо.
  Вихідне положення стоячи. Відводимо руки в сторони й догори, доки вони не опиняться над головою. Поки відводите руки - вдихайте носом. Трішечки потягніться вгору. Й опускайте руки з видихом. Потім повторіть те саме, але цього разу піднімайте руки перед собою, трохи прогинаючись назад. Тривалість: 10-15 повторень вранці і ввечері.
  Якщо полюбляєте йогу, - робіть свою сурью Намаскар й улюблені пранаями!

Рух "Духовна Україна"