92
27/03/2020

Добро і співчуття – помічні ліки від коронавірусу

Виконавчий комітет Новороздільської міської ради формує базу осіб, які відносяться до групи ризику, та напрацьовує алгоритм дій для доставки їм на дім продуктів харчування та ліків.


  Якщо Ви чи Ваші знайомі є в групі ризику, записуйтесь за номером – 096-51-87-454 – для доставки товарів першої необхідності додому.
  У зоні найбільшого ризику у випадку зараження коронавірусом перебувають люди старші 60 років (для літніх людей у віці 80+ показник зараження найвищий – становить 13,5%). Саме вони найтяжче переносять коронавірусну хворобу, особливо якщо похилий вік ускладнюється ще й наявністю хронічних захворювань – а це діабет, хронічні захворювання органів дихання, в першу чергу легень, астма, гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання, онкозахворювання. Також в зоні ризику знаходяться вагітні. У групі ризику знаходяться люди, які подорожували в Китай, Італію, Південну Корею та інші країни, де був зафіксований коронавірус. Також в групі ризику люди, які працюють на ринку.
  «Молоді люди, допомагайте своїм батькам та родичам, сусідам, знайомим похилого віку, допоможіть їм дотримуватись карантину, подбайте про забезпечення їх продуктами і ліками. Якщо хочете допомогти старшим людям, записуйтесь у волонтери для доставки товарів (за номером 096-51-87-454)», - закликає виконком.
* * *

  Також нагадуємо новороздільцям, і особливо людям у зоні ризику, що у зв’язку з поширенням вірусу COVID-19 від 22 березня у міських храмах УГКЦ, як і у всіх храмах Стрийської єпархії, відповідно до розпорядження владики Тараса Літургії будуть проводитись без присутності парафіян.
  Відкриті он-лайн Богослужіння і трансляція Служби Божої у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Новий Розділ і у храмі Святителя Миколая УПЦ можна знайти в інтернеті. Шановні парафіяни, попросіть ваших дітей і онуків налагодити Вам он-лайн Богослужіння.* * *

  П’ять мешканців нашого міста, котрі тричі на тиждень мусять їздять до Львова або в Стрий, щоб протягом 4-х годин отримувати життєво необхідні медичні послуги (гемодіаліз), звернулися до Новороздільської міської ради за допомогою – із відміною «маршруток» добратися до Львова чи Стрия стало вкрай складно, а відмінити гемодіаліз, усі розуміємо, смерті рівноцінно.
  Виконувачка обов’язків міського голови І. Кравець звернулася по допомогу до ДМЗ «Карпати», підприємства, яке не раз виручає у скруті містян.
  Очікувано, ДМЗ «Карпати» надали чергову допомогу новороздільчанам, - підприємство надало автобус і водія, котрі тричі на тиждень відвозять городян на медичні процедури гемодіалізу до Львова та Стрия.

Віра ВЛАСЮК


P.S. До речі, міський активіст Роман Ольшанецький організував у Фейсбуці групу «Врятуй ближнього», де пропонують допомогу медикам з доїздом до місця роботи, а також потребуючим мешканцям Нового Роздолу – з доставкою продуктів.
  «Вам не потрібно виходити з дому. Телефонуйте, хто потребує допомоги чи готовий допомагати іншим – 093-44-53-882, 098-54-53-516, 096-95-53-710, 063-75-63-783».
  Дійсно, добро, співчуття і взаємодопомога врятують нас.