97
27/03/2020

І СЛОВОМ І ДІЛОМ!

Пандемія: як нам справитися з викликом

Дехто з істориків вважає, що роки 14-15 століть, коли в Європі вирувала чума, мали чи не найбільший вплив на нашу історію. З ними можуть зрівнятися лишень роки двох світових воєн.


  Нині світові лідери Європи у своїх екстрених телезверненнях до націй заявляють, що сьогоднішній виклик з коронавірусом – найбільший з часу Другої світової війни. Ми повинні всерйоз задуматися над цими словами!
  Пандемія торкається кожного, і в цьому ми не дуже втекли від 14 століття. Пандемія не минає нікого – багатих, бідних, жінок, дітей, християн чи представників інших релігій. Як і в 14 ст, у Мілані чи Флоренції тіла для поховання вивозять без сповіді і без останніх обрядів.
  Україна спостерігала за Китаєм і Європою, думаючи, що нас це не стосується. І тепер тільки від влади та нас з вами залежить, чи ми будемо здатні пригальмувати цей спалах covid-19 у себе дома, а відтак чи вбережемо ми своїх рідних? Сьогодні я хочу особливо закцентувати, що не тільки від дій влади залежить непоширення вірусу, а від самоізоляції кожного (!).
  На останньому засіданні Погоджувальної Ради як співголова депутатської групи «За Майбутнє» я намагався переконати колег невідкладно на позачерговому засіданні парламенту проголосувати за введення Надзвичайного стану в країні, головним чином через малу ефективність карантину. Карантин має бути тотальним! На жаль, ми програли тут час, тепер ввести парламентом НС (у випадку поширення коронавірусу серед колег) буде складно.Влада і ми, громадяни, випустили назовні питання ізоляції наших співгромадян, які повернулися (повертаються) з-за кордону. А це головні потенційні носії covid-19, через них він почав розповсюджуватися по усіх куточках країни.  Треба готуватися, що квітень-травень можуть стати піковими в розповсюдженні коронавірусу в Україні. Дуже погано, якщо це буде масштаб Північної Італії. Не готові до цього ні уряд, який повільно закуповує необхідні медичні засоби, ані медична сфера в цілому. Здоровий лікар сьогодні – понад усе! Кожен на своєму рівні повинен сказати собі – що я можу зробити, щоб максимально сповільнити розповсюдження вірусу у себе вдома, родині, громаді.
  Кожна країна Європи чи Азії по своєму включилися у стримування коронавірусу. Від смертної кари в Китаї – і до комендантської години та кількатисячних штрафів у країнах Європи.
  Ключове – це відповідальність громадян, бо кожен (!) з нас може бути потенційним носієм вірусу.
  Далі – це максимальна самоізоляція удома і дотримання елементарних правил гігієни.
  Припинення роботи усього міського і міжміського транспорту.
  Забезпечення міською та районною владою доставки медиків до своїх робочих місць.
  Залишки коштів, які є на місцях, не повинні забиратись на рівень області.
  Оперативне забезпечення урядом, профільним Міністерством експрес-тестів і лікарень необхідним медичним спорядженням.
  Тимчасова відміна Кабміном комунальних платежів, щоб наші відповідальні пенсіонери не стояли у чергах (ще раз акцентуймо увагу, що коронавірус найбільше вражає людей похилого віку).
  Бог у серці, друзі, і він точно хотів би, щоб ми усі були здорові. Скажу «крамольну» фразу – молитва буде почута і з дому. Скільки б не закликали чиновники та медики перевести Богослужіння на період карантину в онлайн-режим – особливо напередодні Пасхи – відправи відбуваються при масовому скупченні людей. Після того, як коронавірус діагностували у 57-річного священнослужителя з Тернопільщини, – це також питання відповідальності не тільки прихожан, але в першу чергу кожного священника незалежно від конфесії. Приклад папи Франциска, який молиться в пустому й зачиненому соборі Святого Петра – це приклад для наслідування, приклад зрілого суспільства, яке здатне боротися з будь-якою пандемію, відкинувши раз і назавжди середньовічні стереотипи.
  Бережіть себе та рідних!

Тарас Батенко, народний депутат України