1843
27/03/2020

Новороздільські медики у всеозброєнні

Новороздільські медики у всеозброєнні


Новороздільські медики у всеозброєнні


Ось так виглядають наші медсестри з інфекційного відділення міськлікарні у «всеозброєнні» - у сучасних захисних костюмах (з маскою, окулярами, респіратором, двома парами рукавиць), у яких працюють із хворими з підозрою на коронавірус.


  Такими захисними засобами забезпечені і медпрацівники інфекційного відділення, і приймальний покій, і реанімація, запевнила заступник головного лікаря О.Я. Шелудько. Можливо, забезпечені, як кажуть, «голосно сказано», адже слід врахувати, що такий костюм – одноразового використання, тобто після роботи його одразу утилізують. Але уже додатково придбали респіратори, замовили швидкі тести на коронавірус, очікують замовлені спецкостюми, комбінезони, халати, які шиють в тому числі і на ДМЗ «Карпати».   У поліклініці біля реєстратури з минулого тижня обладнана «боксова кімната» (у кабінеті, де раніше робили кардіограму) – тут лікарі попередньо оглядають людей з температурою (аби не піднімалися на вищі поверхи і не розносили, у випадку чого, небезпечний вірус).
  Наразі у інфекційному відділенні лікується мешканка с. Болоня, якій лікар В.А. Іванісік поставила діагноз хронічний тонзиліт в стадії загострення. Молода миколаївчанка, як ми уже згадували, уже цілком здорова, виписалася.
  Як обслуговували людей з підозрою на коронавірус? - поцікавилися у медперсоналу інфекційного відділення. «За налагодженою схемою. Лаборантка приходила брати з пальця кров. Решта аналізи беремо ми. Костюмів мало, тому одівають когось одного, який робить всі призначення, а потім спілкуємося через вікно або по телефону. Їсти дають через віконечко». Втім, наразі, можна сказати, відбулася генеральна репетиція, адже підозри були безпідставні.
  Також поцікавилися у Ольги Ярославівни, чи є хворі у терапевтичному відділенні. Відповідь була ствердна – звертаються люди з ознаками ГРВІ, двоє лікують пневмонію. Щодо поширеної думки, мовляв, пневмонія – значить, COVID-19, заступник головного лікаря професійно пояснила: пневмонія і коронавірусна пневмонія мають різницю, яку можна визначити і при огляді, і за симптомами, і за рентген-знімками. Тож завчасу знімати паніку не слід.

Віра ВЛАСЮК


ДО РЕЧІ   Керуючий КП «Розділжитлосервіс» Б. Жук запевнив, що підприємство закупило спеціальний дезінфікуючий засіб і прибиральниці двічі на тиждень проводять дезінфікацію під’здів міських будинків. Щоправда, зауважив, понад 10 тис грн на придбання цих засобів використано за рахунок власних резервів, коли проблем і без того не бракує, тож, додав, що очікують і розуміння і фінансування непередбачуваних витрат від міської влади.