85
27/03/2020

Заява щодо рішення ТКГ про створення Консультативної ради (робочої групи)

25 березня Україна може зробити фатальну помилку – визнати легітимність російських маріонеток на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганських областей. У цей день заплановано підписання документу щодо утворення Консультативної ради з представників України та тимчасово окупованих територіях.


  Якщо українська сторона піде на цей крок, то це зруйнує політику санкцій проти Росії як агресора. Сама Російська Федерація перетвориться з агресора, яким вона є, на посередника у врегулюванні «внутрішньоукраїнської» кризи. Станеться те, чого Путін без успіху добивався минулих 5 років.
  Крім того, можлива легалізація маріонеток Росії може призвести до непрогнозованих внутрішньополітичних наслідків, спровокувати глибоку політичну кризу та суспільне протистояння, наслідки якого будуть тяжкими для держави. Цього можна уникнути лише повернувши переговорний процес у правове русло.
  Ми, народні депутати України, члени міжфракційного об’єднання «Львівщина», вимагаємо від Президента України публічно відмежуватись від подібної ініціативи та відкликати підписи керівника свого Офісу Андрія Єрмака та представника України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леоніда Кучми під документом про погодження ініціативи щодо створення Консультативної Ради.
  Вимагаємо усунути А. Єрмака від переговорного процесу в ТКГ, ініціювати службове розслідування щодо перевірки глави ОПУ на предмет ознак державної зради, а також на час розслідування відсторонити Єрмака А. Є. від займаної посади.
  Вимагаємо від Президента України Володимира Зеленського, аби всі подальші дії делегації України на переговорах з Росією узгоджуватись та погоджувались у Верховній Раді України як органу, який уповноважений виголошувати думку українського народу.
  Всього заяву підписали 27 народних депутатів.
Тарас Іванович Батенко (група "За майбутнє")
  Бондар Михайло Леонтійович ("ЄС")
  Дубневич Ярослав Васильович (група "За майбутнє") Кіт Андрій Богданович (група "Довіра")
  Княжицький Микола Леонідович ("ЄС")
  Кубів Степан Іванович("ЄС")
  Лопушанський Андрій Ярославович ("ЄС")
  Парубій Андрій Володимирович ("ЄС")
  Синютка Олег Михайлович ("ЄС")
  Федина Софія Романівна ("ЄС")
  Цимбалюк Михайло Михайлович ("Батьківщина")