• 936
    26/06/2020

Олег СТЕЦІВ: «У Новому Роздолі ситуація стосовно захворювань на COVID-19 стабільна»

Новороздільська міська лікарня
Новороздільська міська лікарня

Тривожне повідомлення у соцмережах Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України про те, що станом на 25 червня Львівщина встановила всеукраїнський антирекорд стосовно захворювань на COVID-19, відповідно, й скоригувало перше запитання до головного лікаря міської лікарні Олега Стеціва: «Чи не додалося на тлі цієї сумної статистики хворих на коронавірус новороздільчан». Забігаючи наперед, потішимо городян, що відповідь була оптимістичною. Утім, власне, як і на наступні запитання. Пропонуємо запис розмови.

- Звичайно, що усім мешканцям області прикро усвідомлювати, що Львівщина, якщо не помиляюся, станом на 25 червня є лідером щодо підтверджених випадків захворювань на COVID-19. Однак можу заспокоїти новороздільців, що мешканці міста в цю «свіжу» статистику не потрапили. З часу мого минулотижневого коментаря для «Вісника Розділля» у Новому Роздолі ситуація стосовно захворювань на коронавірусну інфекцію стабільна. Повідомлень із Львівського лабораторного центру про нові випадки захворювань городян до нас не надходило. Отож медики працюють в звичному ритмі, гідно несуть свою відповідальну службу працівники мобільних медичних бригад, обстежуючи новороздільців. При виявленні у деяких з них підвищеної температури медики забирають у них аналізи на ПЛР-діагностику. Віднедавна також відправляємо взяті забори у нову лабораторію у Львові, відкриту при обласному Центрі крові, де їх визначають сучасним методом імуно-ферментного аналізу. Так що повторю – ситуація у Новому Роздолі контрольована.

- Гаразд, будемо сподіватися, що статистика стосовно захворювань у нашому місті на гірше не змінюватиметься, а навпаки, однак прошу Вас прокоментувати дві чутки, які дійшли до редакції сьогодні, у четвер, 25 червня, о 10.30 год.: мовляв, у Стрийській опорній лікарні перебуває хворий на коронавірус новорозділець, а в самому місті виявлено подружжя із підтвердженим діагнозом COVID-19.

- Як правило, чутки не коментую принципово, однак, аби вони безпідставно не поширювалися містом і спотворювали ситуацію, таки зазначу категорично – це неправда. Крапка.


- Надрукована у минулому числі «ВР» редакційна інформація «Карантин у зв’язку із COVID-19 – суворе випробування. Але й у ньому люди знаходять «плюси», бо ж оптимізм – незнищенний» викликала певний резонанс. Зокрема, читачі запитують, коли врешті у міській лікарні з’явиться новий рентген-апарат, на який сесія міської ради виділила з міського бюджету відповідні кошти. Принагідно цікавляться також, коли в лікарні буде ШВЛ-апарат. Що скажете?

- Авжеж, кошти, причому немалі, на придбання рентген-апарату з міського бюджету надано. Але ще існує обов’язкова поточна процедура, яку слід пройти, аби довгожданий рентген-апарат був задіяний у лікарні. На даний час у цьому відношенні зроблено чимало: відповідні договори підписані, тендерна закупівля проведена. Якщо все добре піде, то, наскільки мені відомо, до кінця цього тижня рентген-апарат, який закупили за кордоном, просто із заводу, де його виготовили, буде завезено постачальником на територію України. Далі – завершальний етап: доставка його у міську лікарню у рентген-кабінет та встановлення на місці демонтованого старого рентген-апарату. Тепер щодо ШВЛ-апарату. Тендер проведений, відповідний договір підписано, отож очікуємо, коли постачальник його доставить у міську лікарню.


- Дякую за вичерпну інформацію стосовно актуальних питань, що цікавлять новороздільців.

- Вдячний взаємно, що так наполегливо турбуєте, бо й справді – у цей тривожний період городяни повинні знати про поточну ситуацію як з COVID-19, так і про інші важливі питання, що стосуються медичної галузі міста.


Розпитував Іван БАСАРАБ