• 2020-10-23

Як правильно проголосувати


Зразок бюлетеняЗвісно, насамперед, обравши достойних людей. І це головний посил місцевих виборів. Бо ми ж не обираємо президента чи народних депутатів, яких практично ніколи і не побачимо «наживо», а місцевих обранців, котрі є нашими друзями, родичами, знайомими, сусідами, співробітниками і взагалі з якими живемо і працюємо в одній громаді.

З-поміж кого мають обирати, мешканців новоствореної Новороздільської громади, до якої, окрім Нового Роздолу, входять ще 9 населених пунктів – смт. Розділ, села Березина, Берездівці, Гранки-Кути, Горішне, Долішне, Станківці, Тужанівці, Підгірці – ми уже інформували.

На міського голову Новороздільської ОТГ кандидадують 14 осіб. Також 14 партій буде у бюлетені з виборів депутатів Новороздільської міської ради.

Тепер питання – як правильно віддати свій голос!!!


Місцеві вибори 2020 року проходитимуть у незвичних умовах: на тлі епідемії COVID-19. Потрібно подбати про дезінфекцію приміщень, канцелярського приладдя та організувати голосування людей, що перебувають в обсервації.

Але ще одна особливість цьогорічних виборів – бюлетені будуть незвичними, тож давайте розбиратися, як їх доведеться заповнювати.


Скільки і які бюлетені отримає виборець?

Виборці Новороздільської громади отримають 4 бюлетені.

Для голосування за кандидатів на посаду:

1) міського голови;

2) депутатів Новороздільської міської ради;

3) депутатів Стрийської районної ради;

4) депутатів Львівської обласної ради.

Основна різниця між бюлетенями та, що в першому – за кандидата на посаду міського голови – треба поставити лише одну позначку, а в трьох інших – поставити позначку та вписати цифру обраного депутата.

Депутатів обласних рад обиратимемо за допомогою блакитних бюлетенів, депутатів районних рад – світло–зелених, депутатів міських рад – світло-жовтих, а кандидатів на посаду міського голови – у світло-рожевому бюлетені.


Новороздільська ОТГ має 3 територіальні виборчі округи

Тобто однаковими у них будуть бюлетені з виборів міського голови, депутатів районної і обласної ради.

А от бюлетені з виборів депутатів Новороздільської міської ради міститимуть різні прізвища кандидатів. Тобто, у 1 окрузі, до якого належать смт. Розіл і 8 навколишніх сіл, 2 окрузі, до якого належить т.зв. «стара частина» міста, і 3 окрузі, до якого належить «нова частина» міста, т.зв. «бам», кожна партія визначає список свої кандидатів.

Кількість депутатів, що обираються у Новороздільську міську раду, чітко зазначена у Виборчому кодексі – 26.


Як заповнити новий бюлетень?

Нові бюлетені отримає кожен виборець для голосування за кандидатів у депутати до міської, районної та обласної ради.

Такий бюлетень містить ліворуч – назву партії та прізвище «першого» кандидата (який гарантовано пройде до ради, якщо партія подолає прохідний бар’єр)

посередині – два квадратики для голосування,

праворуч – список прізвищ із 5–12 кандидатів від цієї партії.ПЕРШИЙ КРОК. Спочатку виборець обирає партію, яку він підтримує, і у першому квадратику ставить поставити плюсик або іншу позначку за партію. УВАГА! Бюлетень без проставленої позначки у квадраті напроти партії буде визнано недійсним!

ДРУГИЙ КРОК. У другому квадратику вписати номер кандидата, якого підтримуєте, від цієї партії (від 1 до 12). До речі, номер кандидата може бути вказаним і у трафаретному форматі, і у довільній формі.

Якщо випадково виборець поставив у графі обраної партії, то вважається, що виборець підтримав весь список партії, а не окремо обраного кандидата.


Які бюлетені вважатимуться недійсними або як НЕ треба голосувати?

Так, голос виборця точно НЕ буде зараховано, якщо виборець:

- проголосує за кандидата, але не поставить позначку за партію;

- поставить позначки навпроти декількох партій.


Що робити, якщо виборець помилився?

Частина 12 статті 248 Виборчого кодексу України передбачає для виборця право на помилку.

Не соромтесь і, якщо неправильно заповнили бюлетень, зверніться до представника виборчої комісії за новим примірником бюлетеня. Це можна зробити лише один раз.

У такому випадку виборець одразу звертається до члена виборчої комісії, який видав виборчий бюлетень, із письмовою заявою та проханням видати інший виборчий бюлетень.

Але краще не помилятися.


Новороздільська міська
територіальна виборча комісія

КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 39 (1291), 23 жовтня 2020 р.):