• 2020-10-23

Наталія Гулій: «Діяти треба негайно»


Наталія Гулій
Наталія ГулійВже цього тижня відлунають останні промови кандидатів у депутати місцевих рад, люди зроблять свій вибір –і нові обранці займуть стільці у залах засідань. Цього разу конкуренція за депутатські мандати була більш жорсткою ніж звичайно і це нескладно пояснити.

Повноваження місцевих рад суттєво зростають, зростає і їх фінансова спроможність. З наступного року місцеві бюджети отримають додаткові джерела надходжень. Саме за можливість розпоряджатися серйозними фінансовими потоками і точиться головна боротьба. А от чи підуть ці потоки на користь громади, цілком залежить від персоналій, які ми обираємо. Більшість цих персон – з минулих часів, вони вже мають багатий досвід засідань і розподілу коштів. Рівень їх професіоналізму можна оцінити, запитавши людей на вулицях, чи задоволені вони своїм життям і станом рідного міста або села.


Але є і обнадійливі тенденції. Саме на цих виборах ми бачимо значну кількість кандидатів, які ніколи не були у владі, не заплямували своє ім’я брудними оборудками і мають мотивацію до змін. Серед них – прості працівники, інженери, керівники структурних підрозділів промислових підприємств, словом, – люди реальної справи. Ці люди живуть поряд з нами, ходять тими самими вулицями, лікуються у тих самих лікарнях і віддають дітей до тих шкіл, що і ми. Але якщо більшість з нас свою політичну активність реалізує в тому, що висловлює невдоволення владою та лається, перечепившись на неосвітленій вулиці, то вони не хочуть чекати. Просто йдуть до влади, щоб зробити так, як треба всім нам.

Одна з таких небайдужих – Наталія ГУЛІЙ, начальник цеху на Новороздільській ТЕЦ. Останніми тижнями вона багато працювала, щоб в оселях мешканців міста вчасно з’явилось тепло і гаряча вода. Каже, було не до агітації за себе:«нехай за мене агітують гарячі батареї в оселях».

Свою місію в місцевій раді Наталія бачить у подоланні наркоманії, яка швидко завойовує Новий Розділ. «Ми вже перестали дивуватись, наступаючи на шприци на кожному кроці. Молодь, позбавлена перспектив у житті і можливості нормального дозвілля, все більше сідає на голку. Раніше вони збиралися у занедбаному кінотеатрі, тепер – по дитячих садках. Все місто про це знає, але поліція не втручається», – каже пані Гулій.

На її думку, поширення наркотиків не лише швидко зводить у могилу самих наркоманів, а і стимулює розвиток злочинності в місті. «Багато з них за дозу вже на все готові, – каже кандидат у депутати. – Звідси – крадіжки, пограбування, розбійні напади, які можуть дуже скоро перетворити Новий Розділ на нове Чикаго. Якщо ми хочемо спокійно ходити вулицями рідного міста, зобов’язані подолати цю чуму».

Наталія Гулій розуміє, що одними заборонами таку пошесть як наркоманія не подолати. Тому має намір реалізувати комплексну програму, яка включатиме і обладнання місць дозвілля для молоді, і активізацію поліції у боротьбі з розповсюджувачами отрути, і створення перспективних робочих місць. «Я впевнена, що за допомогою громади ми зможемо зупинити таку страшну біду як наркоманія та породжувана нею злочинність. Якщо до справи долучиться кожен, ми позбавимо себе та своїх дітей загрози, яка позбавляє нас майбутнього», – каже Наталія Гулій.


Анна РУДЗОТ


КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 39 (1291), 23 жовтня 2020 р.):