• 2020-10-23

У Новому Роздолі розпочато опалювальний сезонПрацівники Новороздільської ТЕЦ розпочали подачу теплоносія у магістральні та домові мережі.

Вже з середи мешканці міста відчули тепло батарей в оселях, а за добу побачили і гарячу воду в кранах.


Попри всі побоювання опалювальний сезон цього року розпочався вчасно. А підстави для хвилювання були вагомі. Лише цього року на ТЕЦ були скоєні дві диверсії, під час яких зловмисники пошкодили або вкрали 69 контрольних кабелів загальною довжиною більше п’яти кілометрів. Ремонтні роботи обійшлися енергетикам більш ніж у 2,2 млн грн. Про те, що це були саме диверсії, покликані зірвати опалювальний сезон, а не банальна крадіжка, свідчить той факт, що більшість кабелів бандити залишили на місці, попередньо пошкодивши їх. Прості крадії зазвичай не залишають на місці злочину цінний мідний кабель.

За словами виконуючого обов’язки директора ТОВ «Нафтогаз Тепло» Федора Шевченка, найбільш критичним наслідком диверсії могло стати відтермінування початку опалювального сезону у Новому Роздолі. «Наші співробітники працювали в авральному режимі, щоб швидко усунути наслідки цього злочину. Комусь дуже хотілося, щоб опалювальний сезон у Новому Роздолі не розпочався вчасно три роки поспіль. Але завдяки самовідданій роботі фахівців Новороздільської ТЕЦ підготовку вдалося провести вчасно». Втім, наслідки диверсії, розслідуванням якої займаються правоохоронні органи, ще можуть наздогнати мешканців міста. Справа у тому, що через крадіжку кабелів енергетики не змогли провести всі заплановані випробування мереж. А отже, не виключені позаштатні ситуації у вигляді поривів в магістральних мережах.

Є проблеми і у мережах домових. Цього літа комунальники та місцева влада практично мало що зробили для підготовки до опалювального сезону. Мабуть, осінь видавалась ще дуже далекою. Метушня, пов’язана з підготовкою домових мереж, була помічена лише останнього місяця. У результаті більшість локальних мереж починає опалювальний сезон без належної перевірки, що може призвести до технологічних інцидентів і відключення тепла у деяких домах на час ліквідації аварій.

Як зазначив виконавчий директор ТОВ «Нафтогаз Тепло» Роман Зубик, успішний початок опалювального сезону у місті багато в чому зумовили внутрішні перетворення, які проходять у компанії. «Ставши частиною Групи «Нафтогаз», ми запроваджуємо стандартні для всієї групи практики. Направляємо працівників на навчання і підвищення кваліфікації, уклали колективний договір, який захищає їх права. Люди тепер бачать, що працюють у соціально відповідальній компанії, тримаються за свої робочі місця. Як наслідок, ми бачимо більш сумлінне ставлення працівників до своїх обов’язків, і в цілому робота наших станцій стала надійнішою. Ще один приклад – наші люди добровільно понаднормово працювали, щоб ліквідувати наслідки зовнішнього втручання і своєчасно дати тепло в оселі містян», – розповідає пан Зубик.

Схоже, жахи попередніх років дійсно залишились у минулому, і мешканці міста повертатимуться після роботи або навчання до затишних осель, а не промерзлих з цвіллю на стінах кам’яних мішків.


Юлія КУХАР


КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 39 (1291), 23 жовтня 2020 р.):