• 2020-10-29

Зенон БАСАРАБ: А віз і нині там, або Чому керівництво КП «Розділжитлосервіс» не поспішає виконати доручення керівництва міськради


У «Віснику Розділля» надруковане редакційне інтерв’ю з мешканцем будинку за адресою: пр. Шевченка, 9, Зеноном Басарабом «Вже декілька років підвальне приміщення під колишньою аптекою по пр. Шевченка, 9 залите водою. Ні влада, ні КП «Розділжитлосервіс» не реагують. А вже інколи чути потріскування...», у якому детально описано про марні звернення мешканців у вказані у заголовку установи, аби вони вжили заходів з ліквідації підтоплення підвалу площею дві третини багатоповерхівки. І небезпідставно тривожилися, що зволікання загрожує навіть руйнуванню будинку. Завершувався коментар пана Зенона сподіванням, що буде відповідне позитивне реагування.

Утім, позавчора, у понеділок,18 жовтня, до редакції за дорученням мешканців вчергове завітав небайдужий новорозділець і повідомив не надто оптимістичну інформацію. Докладніше – у коментарі З. Басараба:

- Отже, після вказаної публікації справді було певне реагування: прибула комісія з міської ради, якщо не помиляюся, на чолі з начальником відділу комунального майна та приватизації та з участю представника КП «Розділжитлосервіс», переконалася, що справді підвальне приміщення нашого будинку на 30- 40 сантиметрів затоплене водою, у підвалі вологість та неприємний запах і, очевидно, дала доручення комунальникам викачати з підвалу воду. З тим, аби відшукати у звільненому від води приміщення, звідки вона ось вже понад 2 роки прибуває і прибуває, скільки разів її не викачуй помпою. Наступного дня сантехніки воду викачали та зачинили двері у підвал. Після цього комісія більше не приходила, аби знайти джерело підтоплення підвалу.

Як зазначав, двері були зачинені, тож мешканці також не знали, чи прибуває вода. Але вже сьогодні, 18 жовтня, мешканці помітили, що з-під зачинених дверей у підвал назовні, у приямок знову витікає вода. Як кажуть, крапка. За що боролись, на то й ..., самі знаєте що. Одне слово, підвал знову затоплений. Звісно, сьогодні ми знову навідались у відділ комунального майна і повідомили про затоплення. Там якось невпевнено нам повідомили, що це, імовірно, грунтові води, але у цьому треба переконатися. І перепросивши, сказали, що на натепер мають інші важливі справи. То скільки ще переконуватися, адже вже третій рік поспіль підвал затоплюється і затоплюється, скільки щомісяця не викачуй.


Як нам повідомили знайомі, у часи, коли у нашому будинку багато років функціонувала міська аптека, то у вказаний підвал, де тоді зберігалися ліки (а за приписами це мало бути сухе приміщення) також підтікала звідкись вода. Але керівництво аптеки знайшло вихід: облаштували приямок, де встановили помпу, і викачували воду, як тільки вона прибувала.

Вже декілька років підвальне приміщення аптеки перебуває на балансі міської ради, однак чомусь і досі не вирішено проблему підтоплення. Але ж чому не перейняти аптечний досвід із встановленням помпи для викачування води. Звісно, це додаткові витрати, але ж тоді зникне загроза руйнування будинку. Недарма ж мудре народне прислів’я гласить: «Вода камінь точить». А у нашому випадку вода може «підточити» увесь житловий будинок. Він же, як кажуть, пенсійного віку, років із 60 тому збудований. То вже і опірність не та... Як знаємо з телесюжетів, таке часто трапляється там, де так безвідповідально, безгосподарно відносяться до реальної загрози. Що, не вірять, що таке може трапитися у нашому славному місті. Ми, мешканці, також не хочемо в це вірити. Але ж, як кажуть, береженого Бог береже. От вкотре звертаємося через міську газету: допоможіть, вжийте заходів з ліквідації небезпечного підтоплення!. Але чому так, ось вже декілька років, комунальники і влада зволікають із вирішенням нашої проблеми. Це ж бо спільна відповідальність.


Розпитував Іван БАСАРАБ

ВІД РЕДАКЦІЇ. 21 жовтня на прохання репортера Ірина КРАВЕЦЬ надала докладний коментар з приводу небезпечної ситуації із підтопленням підвалу житлового будинку.

З приводу ліквідації підтоплення підвалу дано відповідне доручення КП «Розділжитлосервіс» і не тільки.

Після звернення мешканців будинку про підтоплення підвального приміщення на місці інциденту побували спеціалісти відділу комунального майна та приватизації міськради, склали відповідний акт-обстеження, у якому відзначено, що на момент обстеження комунікації у підвалі (тобто труби) не протікають. Коли почали шукати причину затоплення, більшість членів комісії схиляється до версії, що причиною вказаного явища може бути в тому, що підвищено тротуар біля будинку. Нагадаю, 3 року тому майстри клали бруківку на цьому тротуарі і, на жаль, не виконали відведення води від вказаного будинку. Тож вода із ринви стікає на газон біля цоколя, а далі по відмостці – у підвал.

Щодо пропозицій, які можуть вирішити майже трирічну проблему. Поки що ми даємо доручення КП «Розділжитлосервіс» відвести ринви між будинком і тротуаром таким чином, аби дощова вода не стікала в цей штучно утворений басейн у підвалі будинку. Тобто відвести їх дещо далі від будинку і ближче до тротуару. Це один із способів. Бо ж аби остаточно вирішити проблему затоплення підвалу, необхідно робити водовідведення: або дренаж, або рівчак в тротуарі, яким буде відводитися вода у напрямку до дороги, а звідти у каналізаційний колодязь.

* * *

Оскільки ми згадали тротуари та не виконане біля будинку №9 по пр. Шевченка водовідведення, то принагідно поінформую читачів, що схожа проблема із новими тротуарами, які вкладалися три роки тому, виникла в центрі біля колишнього приміщення ТЦ «Вопак». Тут підрядник – ФОП Іванишин, який в рамках реконструкції центральної площі облаштовує місця для паркінгу, заїхавши на тротуар екскаватором, не міг навіть уявити, що від цього «просяде» основа тротуару. Адже, як пояснив спантеличений підприємець із досвідом та репутацією, він раніше такого випадку не пригадає. 20 жовтня фахівці з’ясували, що причиною просідання була неякісна основа під бруківкою №6, яку три роки тому виконував інший підрядник.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ ГАЗЕТНИЙ НОМЕР. У четвер, 22 жовтня в 11.30 год. І. КРАВЕЦЬ надала редакції додатковий коментар з приводу ситуації із підвалом будинку за адресою: пр. Шевченка,9: «На жаль, сьогодні у підвалі будинку прорвали трубу, по якій із вчорашнього дня постачається теплоносій, і там накопичується вода. Зараз представники відділу комунального майна і КП «Розділжитлосервіс» перебувають на місці пориву труби і коли сантехніки відкачають воду, будуть встановлювати причину затоплення. Тобто, шановні мешканці будинку, ситуація – на контролі і проблему намагатимемось чимшвидше вирішити».


КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 39 (1291), 23 жовтня 2020 р.):

 

Оголошення