• 2020-10-23

Андрій КОВАЛЬСЬКИЙ: «Роботи буде багато, виклики постануть гостро, але дорогу долає той, хто рухається вперед»


Андрій Ковальський
Андрій КовальськийЗавершуються передвиборчі перегони. Вони були не надто тривалі у часі, але насичені інформаційно, тож, думаю, виборці йтимуть на дільниці уже з чітко визначеним вибором.

Краще вималювалися і особистості кандидатів. Зокрема, спілкуючись і спостерігаючи за кандидатом на посаду міського голови Андрієм Ковальським, утвердився в думці – це найреальніший майбутній мер, якого потребує наша громада.

У розмовах та виступах все чіткіше окреслюються конкретні кроки. І жодної критики чи негативних випадів у сторону конкурентів, навпаки, позиція Андрія Ковальського у цьому плані чітка і незмінна: «Боротьба» різних політичних сил повинна закінчитися 26 жовтня. І тоді голова ОТГ має консолідувати усіх в першу чергу заради господарки та інвестицій у розвиток Новороздільської ОТГ. Я готовий йти на консультації з фракціями усіх партій, котрі пройдуть у міський парламент, консолідувати політичні зусилля задля громади. Головний посил – роботи багато, роботи вистачить усім, хто готовий працювати на благо ОТГ».

Імпонує і те, що ніяких голосних обіцянок Андрій Ярославович не дає. Так,звучить бачення, як вирішити те чи інше питання, як реалізувати відновлення басейну чи заведення інвестора для створення нових робочих місць, але без зайвого пафосу і з чітким визначенням – не все так легко буде і так швидко відбудеться. «Не обіцяю, що завтра збудуємо дорогу чи через тиждень приведемо інвестора. Це ж нереально. Обіцяю – станемо до праці, оптимізуємо управлінський процес. Я ж розумію, бюджети усіх рівнів недовиконуються, ні державний, ні обласний, ні міський: приміром, лише у першому півріччі недовиконання міського бюджету склало близько 7 млн. Ключова проблема для новообраної ради і міського голови почнеться не з того, як почати новий 2021 рік, а як прожити листопад-грудень, закрити захищені статті, ті ж енергоносії та зарплати бюджетникам. Викликів буде багато».

Андрій Ковальський бачить у нашій громаді як слабкі, так і сильні місця. І готовий слабинки перетворити у позитив. Як от напіврозвалений басейн у Новому Роздолі чи знищений палац Лянцкоронських у смт. Розділ, покинуті клуби та недоглянуті озера у навколишніх селах. «У нас чудова рекреаційна зона, екологічно чиста, безліч водних об’єктів. Тут можна створити чудові місця відпочинку. І якихось 50 км до Львова не відстань для людей, котрі мріють вирватися на природу з душних міст. Рівномірне залучення коштів з різних бюджетів, різних проєктів, фондів, хороший інвестор – усі ці шляхи реалізації мають використовуватися сповна».

Подобається позиція, яку озвучував під час попередніх інтерв’ю: «Загалом, по будь-яких проєктах – чи то по соціально-економічному розвитку, чи ДФРР, чи по туризму – ми маємо працювати на випередження, тобто не думати, про що писати, коли оголошують конкурс, а думати, який з написаних маємо подавати вже, і скільки подавати». Як доказ, що слова не розходяться з ділом, уже реально підготував з представниками команди «Народного руху України» Володимиром Діденком, Андрієм Слободою та молодим новороздільцем Назарієм Сичем проєкт візуалізації майбутнього місця відпочинку, де проводитимуть час молодь і люди старшого покоління, діти і молоді сім’і.

Це вже перші кроки: так, ще потрібно залучити кошти, але є мрія, є бажання, є конкретний задум, є напрямок, куди рухатися. Створення цього проєкту – це і відповідь на проведене опитування виборців на фейсбук-сторінці, що найперше потрібно зробити у місті (про створення відпочинкових паркових зон у місті писали найбільше), і реальне залучення молоді до творення змін у своїй громаді, і задекларована методика роботи, коли проєкти мають бути напоготові. «Ми маємо планувати не лише на рік-два, ми повинні розробити довгострокову стратегію і незмінно по ній рухатися».

Напередодні дня виборів вирішили поставити, так би мовити, заключне запитання кандидату на міського голову.


- Пане Андрію, припустімо, через годину почнеться день тиші. Що б Ви хотіли сказати своїм виборцям? Можливо, Ваш номер у виборчому бюлетені чи...

- Якщо вже згадали, то так – моє прізвище у виборчому бюлетені буде під номером 4. Як і партія «Народний Рух України», яка є моєю головною опорою, також під №4.

Але я хотів би сказати інше. Товариство, друзі, йдіть на вибори!

Чомусь так складається, що явка виборців на президентські чи парламентські вибори перевищує 50 відсотків, тоді як на місцеві завжди нижча. Але ж не президент ремонтує дороги чи дбає про місцеві громади, а орган місцевого самоврядування, який ми і повинні обрати 25 жовтня. Основний посил – приходьте на дільниці, будьте присутні, проявіть своє волевиявлення, зробіть свідомий вибір майбутнього Новороздільської громади, який залежить від кожного з нас.


- Успіхів Вам, перемоги і досягнення запланованого. Думаю, громада зробить правильний вибір, доручивши Вам її очолити.


Розмову вів Микола ПОРТУЛАК


КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 39 (1291), 23 жовтня 2020 р.):