• 2020-11-21

Хто знову дозволив зупинку автобусів на пішохідному переході для дітей біля ЗОШ №5?


Відкритий лист секретарю ради, виконувачці повноважень міського голови м. Новий Розділ Ірині Кравець
Копія: начальнику Новороздільського відділення поліції Руслану ОЩЕХОВСЬКОМУ;
В редакцію газети «Вісник Розділля»

І досі не знаю, хто у Новому Роздолі вирішує, у яких місцях встановлювати дорожні знаки та нанесення дорожньої розмітки, але...дещо з цієї «творчості» (чи то пак – діяльності) не вкладається в здоровий глузд, а то і взагалі може бути навіть небезпечним для мешканців. Зокрема, зовсім нещодавно був неприємно здивований тим, що цей «хтось» знову дозволив зупинку маршрутних автобусів на пішохідному переході саме дітей, що навпроти ЗОШ №5. Дозволили та встановили знак «Зупинка автобуса». І це на переході, який в основному призначений для дітей, котрі переходять вулицю по дорозі до школи і назад. Тобто тепер діти стають порушниками при переході вулиці, а водії автотранспорту не зобов’язані їх пропускати! Небезпека криється ще й у тому, що діти можуть несподівано вибігти з –за автобуса, що саме зупинився.

А це означає, що «хтось», хто прийняв таке рішення, свідомо наражає дітей на небезпеку. Причому, питання цього переходу порушується, зокрема, і у «Віснику Розділля», не вперше. Ще у 2017 році більше 40 батьків учнів звернулися до міського голови Нового Роздолу з проханням заборонити зупинку автобусів на вказаному переході. І після довгих бюрократичних обговорювань в дусі «за» чи «проти», після того, як це питання було взяте на контроль «Гарячою лінією» ЛОДА, та, враховуючи рекомендації тодішнього начальника Новороздільського ВП підполковника Руслана ШНАЙДРУКА, зупинка була перенесена у місце, що навпроти магазину «Фортуна». Для цього там була навіть демонтована і перенесена опора вуличного освітлення. Там же було встановлено знак «Зупинка автобуса».

На пішохідному переході оновили дорожню розмітку і з обох сторін встановили попереджувальні знаки.

Звичайно, дехто може зауважити, що там є перехід на відстані 50 метрів збоку. Так, є. Але дітям з будинків №№40,42,44 по пр. Шевченка та решти будинків кварталу потрібно було б пройти отих 50 м в одну сторону, а потім – назад. Звичайно, ніхто з них так ніколи не піде, а найімовірніше (діти ж бо – вони і є діти!) піде по найкоротшому шляху. А найкоротший шлях – це саме той перехід, що навпроти доріжки, котра веде до 5-ої школи.


Але вже, мабуть, дуже вже «когось» не влаштовувала зупинка навпроти магазину «Фортуна», отож її знову перенесли на попереднє місце. Але ж чому при цьому ніхто не врахував, що питання безпеки дітей - не другорядне! Свого часу мені доводилось приймати участь в розслідуванні аварій та нещасних випадків. Доводилось бачити і каліцтво, і смерть. І якщо упустити фактор саме порушення вимог правил техніки безпеки та різних інструкцій, то, мабуть, відсотків 20-ть можна буде віднести на те, що своєчасно не спрогнозували можливої ситуації, не попередили її виникнення. Все таке доведеться виправляти вже потім, але це буде запізнілою дією: каліку не зцілити, мертвого не воскресити... Недаремно придумано вислів «Правила безпеки написані кров’ю».

Тому шановна «владо міста»! Не прошу, а саме вимагаю ТЕРМІНОВО поновити дитячий пішохідний перехід і надалі обдуманіше і далекоглядніше ставитися до прийняття таких рішень. Не хочеться, щоб це звернення колись фігурувало при розгляді справи у разі виникнення якогось нещасного випадку на згаданій ділянці вулиці по причині відсутності пішохідного переходу.

Переконаний також у тому, що мою позицію (і згадану вимогу більш ніж 40 батьків дітей) підтримає і теперішній начальник Новороздільського ВП та візьме на контроль хід виконання вказаної вимоги.


Ігор КАЦЕДАН

КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 43 (1295), 20 листопада 2020 р.):