• 2020-11-20

Через «паперові перепони» новий ренген-апарат і досі не діє у лікарні. Хто винен?


Вчорашня розмова із заступником головного лікаря О.Я. Шелудько стосувалася не стільки ситуації із захворювання на китайський вірус у нашому місті, скільки довготривалої епопеї із новим рентген-апаратом у міській лікарні.

Повернемося до початків: ще у березні виділили майже 4 млн грн. на купівлю нового медичного обладнання. «Оперативно проведені 17 березня чергове засідання виконавчого комітету Новороздільської міської ради і одразу ж LIX позачергової сесії Новороздільської міської ради VІІ демократичного скликання одразу видали «на гора» і результат – прийняті рішення. Це виділення коштів із залишків міського бюджету за 2019 рік на придбання для міської лікарні рентген-апарату, засобів індивідуального захисту медичним працівникам, а також на забезпечення хворих діабетом інсуліном.

На тій же сесії говорив головний лікар О. Стеців: міська лікарня звернулася з листом допомогти придбати рентген-апарат. З тих, що є в лікарні (їх є 6 апаратів), усі далеко не нові (є 1986, 1991 року випуску), тож вийшов і їх термін експлуатації, і порушені норми іонізуючого випромінювання, неодноразово виходили з ладу, ремонтувалися, та й загалом сучасна медична техніка має бути цифрова. А ще на фоні загрози коронавірусної інфекції, коли для постановки основного діагнозу – пневмонії, потрібен рентген-апарат, потреба у ньому постала особливо гостро. Встановлювати планують у кабінеті №9. А ще мають відбутися тривалі в часі тендерні процедури…».

Тривалі, так. Але ж не настільки!!!

Пішов 9-й місяць…

В одному із щотижневих міні-інтерв’ю із Ольгою Ярославівною ще 11 вересня вона оптимістично зазначила: «Ремонт приміщення завершений, наладчики з Києва встановили придбаний рентген-апарат білоруського виробництва, очікують ще спеціалістів, які повинні налаштувати сучасну медичну техніку. Також замовлені нові меблі, які довершать повне оновлення рентген-кабінету.


Також на останньому засіданні члени виконкому погодили використання зекономлених коштів (рентген-апарат обійшовся дешевше, ніж передбачалось) на придбання 3-х кисневих концентраторів для підтримання хворих з дихальною недостатністю та 2-х мультіпараметрових моніторів».

Вчорашня розмова знову не потішила – кінця-краю паперовим бюрократичним перепонам ще не видно. « Ми зробили все, - продовжила Ольга Ярославівна, - залишилося отримати санітарний паспорт. І керівник Управління Держпродспоживслужби в Миколаївському районі, начальник відділу державного нагляду дотримання санітарного законодавства Миколаївського районного управління К.П. Левчук дав відмову. Людина, яка, як ніхто, знає, наскільки потрібною є робота рентген-апарату у часи пандемії. А це значить – знову доопрацювання документів, обстеження, виклик відповідних служб, повторно заява в ЦНАП – у найкращому випадку уся ця процедура затягне як мінімум тижнів три. Це при тому, що до єдиного рентген-апарату щодня величезні черги.

Новий рентген-апарат привезли у міську лікарню наприкінці червня. Своїми силами ми повністю оновили приміщення. Перша заминка сталася через те, що апарат привезли з Білорусії, тож потрібно було спеціалістів із сусідньої держави для налаштування обладнання, а через політичні події у Білорусі на той час їх приїзд відкладався. Аж допоки київські спеціалісти, консультуючись он-лайн з білоруськими колегами, не провели необхідні налаштування.

Надалі затягували хід справ інші бюрократичні перепони – численні комісії, акти, паперові помилки. І ось останній штрих – санітарний паспорт – знову відкинув можливість нарешті завершити бюрократичну тяганину. Попереду – знову стоси паперів, непотрібне «переписування документів», а потерпають люди, хворі пацієнти».

Цілком підтримую думку О.Я. Шелудько, яку колись висловлювали жартівливим віршиком «без бумажки чєловєк букашка». Як можна зациклюватися на бюрократичних паперових недоробках, коли лікарні вкрай потрібен новий рентген-апарат, коли десятки новороздільчан щодня потребують рентген-знімків, коли на кону – здоров’я городян?!


Віра ВЛАСЮК

КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 43 (1295), 20 листопада 2020 р.):