85
20/03/2020

Виконком і сесія ухвалили пріоритетні рішення – і щодо запобігання коронавірусу, і щодо інших важливих питань

Оперативно проведені 17 березня чергове засідання виконавчого комітету Новороздільської міської ради і одразу ж LIX позачергової сесії Новороздільської міської ради VІІ демократичного скликання одразу видали «на гора» і результат – прийняті рішення.


  Виконавчий комітет, як відомо, обмежений недостатньою кількістю членів виконкому, тож для його правочинності і відповідно для кворуму повинні бути всі без винятку діючі члени виконкому. Перед засіданням один з членів виконкому повідомив про поганий стан здоров’я, тож розглянули найнеобхідніші питання порядку денного, викликані ситуацією із загрозою здоров’ю громадян. (До речі, наступне засідання виконавчого комітету відбудеться у п‘ятницю, 20 березня, де розглядатимуться інші питання порядку денного).
  Ці ж питання через декілька годин розглянули і депутати на позачерговій 59-й сесії. Прийняті рішення також були всі позитивні. Зуміли таки згуртуватися перед загрозою?
  Які ж питання стали пріоритетними? Це виділення коштів із залишків міського бюджету за 2019 рік на придбання для міської лікарні рентген-апарату, засобів індивідуального захисту медичним працівникам, а також на забезпечення хворих діабетом інсуліном.
  Для того, щоб можна було виділити кошти на придбання необхідних (перелічених вище) речей, депутатам слід було затвердити звіт про виконання міського бюджету за 2019 рік, об що спіткнулися чимало питань попередньої сесії.
  Начальник фінансового управління І.Ричагівський назвав лише головні цифри минулорічного бюджету (оскільки детально звітував на попередній сесії), а саме: міський бюджет-2019 виконано на 105,8 % (в абсолютній величині це трохи більше 4 млн 700 тис гривень), на 20 відсотків наростили дохідну частину («чого, на жаль, не спостерігається у році поточному», - сумно додав доповідач), виконали усі завдання минулого 2019-го і у вільному залишку є 10 млн 623 тис грн по загальному фонду і 417 тис грн з бюджету розвитку плюс 437 тис грн з т.зв. «екологічного податку» - тобто загальна сума коштів, які можна використати для міських потреб, становить 11 млн 479 тис грн.
  По першому питанню – про внесення змін до міської програми фінансової підтримки КНП «Новороздільська міська лікарня» на 2020 рік та прогноз на 2021-2022 роки – говорив головний лікар О.Стеців: міська лікарня звернулася з листом допомогти придбати рентген-апарат. З тих, що є в лікарні (їх є 6 апаратів), усі далеко не нові (є 1986, 1991 року випуску), тож вийшов і їх термін експлуатації, і порушені норми іонізуючого випромінювання, неодноразово виходили з ладу, ремонтувалися, та й загалом сучасна медична техніка має бути цифрова. А ще на фоні загрози коронавірусної інфекції, коли для постановки основного діагнозу – пневмонії, потрібен рентген-апарат, потреба у ньому постала особливо гостро. Встановлювати планують у кабінеті №9. Втім, до цього ще далеко: рішенням депутати підтвердили виділення 4 млн гривень на придбання рентген-апарату для міської лікарні. А ще мають відбутися тривалі в часі тендерні процедури… Але процес пішов, як мовиться….  Друге – придбання засобів індивідуального захисту для медичних працівників, які стикатимуться з людьми з підозрою чи хворими на коронавірус. Відповідно до нового Наказу МОЗ №366 розроблено протоколи поведінки, стандарти, згідно вимог яких провели розрахунки – на одну добу для лікарні потрібно 161 тис 707 грн для усіх засобів індивідуального захисту. Відповідно на 14 днів (на стільки часу оголошено карантинний термін) потрібно 2 млн 264 тис грн – цю суму для потреб міської лікарні і виділили депутати своїм рішенням. У цю суму, доповнив, відповідаючи на запитання депутатів, Олег Романович, входить і маски ізоляційні, рукавички, халати, фартухи, бахіли, до речі, майже усі ці речі одноразові, тобто вони повинні бути ізольовані після використання. Також розрахунок іде на 85 працівників – лікарів, медсестер, санітарів, сімейних лікарів, тобто мінімальну середньодобову кількість медперсоналу, який може бути задіяний у випадку появи пацієнтів з коронавірусом. Так, міська лікарня має певні запаси, приміром, медичні костюми (протихолерні), але які цілком прийнятні у даній ситуації, респіратори, рукавички, окуляри, так що на перший час приймати має чим.
  Придбання тестів на грип і коронавірус також передбачається – щоправда, вони зараз в дефіциті. Але, скажімо так, чергу на них міська лікарня уже «зайняла», тож очікують з дня на день. От єдине, що ціни неспіврозмірно зростають: 25 швидких тестів на коронавірус коштували десь понад 7 тис гривень, за останніми даними – уже понад 10 тисяч. Те ж і з тестами на грип – ціни зросли від 80-100 грн за один тест до майже 300. Проте це вже справа держави, контролю за діями бізнесу, котрий заробляє на біді своїх же українців.
  Залишається лише сподіватися, що все це не обов’язково буде задіяно, бо першочерговими визнано лікарні, у яких будуть лікувати хворих з виявленим новим вірусом – це львівські, тоді стрийська, і вже у крайньому випадку широкого пощирення інфекції задіють міську лікарню. Інфекційне відділення, яке є окремо стоячим приміщенням, має 15 ліжок, додатково можна організувати ще 15 ліжок, повідомив головний лікар, задовольняючи зацікавленість депутатів (та і мешканців міста також), крім того, наразі практично всі стаціонарні відділення припинили прийом хворих, окрім невідкладних і гострих станів. Також у міській лікарні є 6 апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легень), 6 місць в реанімації, достатньо кваліфікованого медперсоналу.
  Внесли зміни і до програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» на 2020 рік та прогноз на 2021-2022 роки: державна програма по забезпеченню хворих на діабет інсуліном, скажімо так, не фінансується в достатньому розмірі. Тож подбати про людей, котрим інсулін життєво і невідкладно потрібен щодня, залишається органу місцевого самоврядування. Депутати додатково виділили на цю програму для отримання хворими безкоштовно препаратів інсуліну (на І квартал 2020) 100 тис грн.
  Останнім було питання збільшити резервний фонд міського бюджету до максимально можливого розміру (на пораду міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій), тобто на 1 млн 369 тис грн (дотепер у резерві було 50 тис гривень).
  Таким чином були внесені зміни до бюджету на загальну суму 7 млн 732 тис грн.
  Решту питань і решту залишків минулорічного бюджету ділитимуть на наступних сесіях.
  До речі, через обмеження збиратися групам осіб більше 10, на засідання виконкому і сесії не допускатимуться особи, які не є членами виконкому і депутатами. Але новороздільці можуть спостерігати за ходом засідань онлайн.

Віра ВЛАСЮК