114
20/03/2020

Реагування на загрози коронавірусу: ситуація у Новому Роздолі спокійна і під контролем. Хоча попереду – важкі випробування

Загалом ситуація у Новому Роздолі стосовно реагування на введені на початку тижня владою усіх рівнів жорсткі санкції щодо дотримання нових категоричних правил людського співжиття та поведінки доволі спокійна.


  Навіть на чутки в соцмережах про те, що, мовляв, в нашому місті виявлено двох хворих на коронавірус, які минулого понеділка тут же були спростовані головлікарем міської лікарні Олегом Стецівим, не надто зрезонували. Бо в даній ситуації люди однозначно довіряють тільки офіційним повідомленням. У цьому сенсі блискавичне інформуванння у фейсбуці мешканців міста виконавчим комітетом та секретарем ради, виконувачкою обов’язків міського голови Ірини Кравець про прийняті заходи виконкому, міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, сесії міської ради що стосуються запобігання поширення коронавірусу важко переоцінити. І на сто відсотків підтверджує дієвість відомої формули: ПОІНФОРМОВАНИЙ – отже, ОЗБРОЄНИЙ.
  Більшість мешканців міста (як і держави, так і інших європейських країн) усвідомили, що грянув апокаліптичний двобій між людською цивілізацією та невідомою смертельною пандемією. І громадяни Старого Світу (першим удар долі прийняв Китай), навіть незважаючи на санкції щодо запобігання поширення коронавірусу, які закрили кордони, солідаризувалися невидимими узами взаємопідтримки на духовному рівні. На наших очах, хоча щодня від епідемії гинуть сотні людей, твориться новий алгоритм взаємин, покликаний мобілізувати держави та блискавично реагувати на виклики і шукати нові моделі виживання та співіснування.  Утім, як кажуть, в сім’ї не без виродка. На Донбасі не перестають гатити по українських військових та мирних жителях російсько – сепаратитські банди, на Великобританію лєється цинічна і огидна в умовах планетарної пандемії лавина фейкових «повідомлень», аби посіяти паніку і розхитати громадянський спокій. Утім, увесь світ став об’єктом брудної, людиноненависницької гібридної війни, розв’язаної кремлівським режимом Путіна, який діє за принципом – чим гірше «нє рассєянам», тим «рассєянам» краще. А тут, в Україні, ще міцніше і міцніше закріплюють позиції на всіх щаблях влади агенти впливу російської шовіністичної імперії зла. Утім, і цей шабаш також об’єднує все більше верств суспільства до спротиву прихованій повзучій колаборантській змові.
  Отже, будьмо здорові! Попереду важкі випробування, які вимагають терпіння, суворого дотримання приписів, що стосуються запобігання коронавірусу, та об’єднання зусиль на подолання головного виклику сьогодення.

Іван БАСАРАБ