93
20/03/2020

18 березня у інфекційне відділення міськлікарні доставили зі Львова мешканку Миколаєва з діагнозом ГРВІ. А повідомлення про виявлений у неї коронавірус – просто непідтверджені пусті чутки...

18 березня пополудні Новий Розділ «торкнула» неперевірена чутка начебто про те, що у інфекційному відділенні міської лікарні перебуває пацієнтка із підозрою на коронавірус.
Репортер «Вісника Розділля» звернувся за оперативним коментарем до заступниці головного лікаря міської лікарні Ольги ШЕЛУДЬКО. Отже, пряма мова:


  - Справді, з минулої середи, 18 березня, у інфекційному відділенні Новороздільської лікарні перебуває на лікуванні 25-річна пацієнтка, мешканка сусіднього Миколаєва. Напередодні вона була оглянута фахівцями у Львівській міській інфекційній лікарні та скерована у нашу лікарню на лікування з діагнозом ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція). Аби остаточно розвіяти чутки, що вже встигли поширитися у соцмережах, підкреслю: медики Львівської інфекційної лікарні жодної підозри на коронавірус у вказаної пацієнтки не виявили. Звісно, взяті в неї відповідні аналізи, необхідні на проведення дослідження на COVID-19, відправили у Київську вірусологічну лабораторію. Невдовзі будуть результати, але ще раз наголошу: якби була якась підозра, якби хвора контактувала з якимись хворими, контактувала б з людьми, які повернулися з-за кордону, чи сама була за кордоном, чи з якимись іншими людьми з підозрою на COVID-19, то, безумовно, її залишили б в інфекційній лікарні у Львові. Тобто пацієнтка з діагнозом ГРВІ скерована до нас на лікування. Вчора скерована із Львівської обласної інфекційної лікарні та оглянута спеціалістами і підозри на коронавірус не виявлено.

- Чи можете вказати на джерело поширення чутки про цю пацієнтку?

  - Гм, на мою думку, плітка виникла тому, що хвору привезли до міської лікарні саме у інфекційне відділення автівка «швидкої допомоги», а отже, у чиїйсь уяві, хто це побачив, і виникла підозра, мовляв, пацієнтка хвора на коронавірус.

- А в котрій годині поклали мешканку Миколаєва у інфекційне відділення міськлікарні?

  - О 14-й годині, плюс-мінус декілька хвилин. На сьогодні, четвер, стан пацієнтки покращився, температура знизилася.

- І останнє запитання: чому зі Львова мешканку Миколаєва доставили не у районну лікарню, а саме у Новороздільську лікарню?

  - Пояснення просте: тому що у Новороздільській міській лікарні є інфекційне відділення, а у Миколаївській таке відсутнє. От і вся причина.

- Дякую за вичерпну інформацію. Якщо раптом виникнуть схожі чутки, прошу надавати редакції оперативні коментарі.

  - Гаразд, домовились. Звичайно, усі надіємось, що схожі «повідомлення» у соцмережах виявляться винятково непідтвердженими чутками. Бажаю усім здоров’я!

Розпитував Іван БАСАРАБ