• 2020-10-17

«Робота в органах місцевого самоврядування – це не забавка»До редакції на розмову завітали депутати Новороздільської міської ради Оксана Фартушок, Микола Степанов та Інна Миронюк, які водночас є кандидатами від політичної сили «Пропозиція». Предметом нашої розмови стали поточні справи у комунальному господарстві міста та бачення розвитку майбутньої Новороздільської ОТГ


Ред.: Якщо зауважити, що за п’ять останніх років робота депутатської комунальної комісії, до якої входить і пані Оксана Фартушок, і пан Микола Степанов – була зразковою, то мабуть лукавства у цьому не буде.

Микола Степанов: Дякую за те, що відзначили нашу роботу. Справді, за всі п‘ять років роботи наша комісія не зірвала жодного сесійного засідання. Всі проєкти рішень, якщо вони стосувались роботи комунальної сфери, обов’язково розглядались нашою комісією перед сесією. Не було такого факту, щоб ми ухилялись чи ігнорували роботу комісії. Ми усвідомлювали, що за цими проєктами стоять люди, і зрештою, ставши депутатами, кожен з нас давав обіцянку працювати задля добробуту місцевої громади, а свої обіцянки – ми виконуємо. Якщо підсумувати, то загалом засідань було проведено 95, на яких розглянуто 737 питань.


Ред.: Пані Оксано, на Вашу думку, чому питання ремонту доріг та тротуарів завжди ставало каменем спотикання, зокрема, на бюджетній сесії та розсварювало депутатів між собою?

Оксана Фартушок: Стан тротуарів, доріг у місті – це дуже болюче питання. Оскільки для кожного з нас очевидно, що ремонтувати слід все дорожнє полотно, але у нас обмежений фінансовий ресурс у бюджеті. І власне, коли ми підходили на сесії до даного питання, воно переходило з площини вирішення суто господарської у політичну і причина цьому - відсутність напрацьованого механізму порядковості ремонту певних ділянок. Для себе зробила висновки і неодноразово пропонувала – проводимо обстеження стану дорожнього полотна, складаємо дефектні акти, спільно з усіма депутатами визначаємо порядковість. Маю зауважити, що у 2018 році у нас була спроба ввести таку систему. Ми обстежили комісійно відрізки доріг та тротуарів, під’їзних шляхів, які потребували негайного ремонту, опрацювали їх на засіданні комунальної комісії, далі бюджетна комісія передбачила на ці роботи кошти. Втім, на сесії, коли затверджувався бюджет на 2019 рік, з незрозумілих причин виникли інші ділянки, які на комісії ми не опрацьовували. Так робити не можна. Адже міська рада – це колективний орган. Одноосібно рішення тут не приймаються. Втім, як бачимо, така практика, на жаль, поки що ще існує. Тому ми кандидуємо на місцевих виборах, щоб зокрема втілити цей механізм, закріпити його сесійно. Більше того, ми будемо вимагати, щоб даний перелік був оприлюднений для громадськості - це буде гарантією для мешканців та раз і назавжди покінчить з підкилимними іграми окремих депутатів.


Ред.: Пані Інно, Ви представник депутатської комісії з бюджетних питань. Після виборів Новий Розділ стане центром не лише міської громади, але і сільських. У більшості населених пунктів, що об’єднаються з нашим містом, стан інфраструктури є критичним. Чи є у Вас бачення розвитку даних громад?

Інна Миронюк: Наосліп діяти не можна. Перед бюджетною сесією, яка стосуватиметься розподілу фінансів майбутньої ОТГ, обов’язково мають бути проведені зустрічі з місцевою громадою, до прикладу у форматі громадського обговорення, під час яких мешканці сіл мають висловитись про свої пріоритети щодо інфраструктурних проєктів. Крім бюджету ОТГ, у нас є можливість залучати кошти з області, а також з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Я говорю про достатньо великі суми коштів, які може отримати та чи інша громада на ремонт доріг, встановлення освітлення, оновлення ФАПів чи амбулаторій тощо. Але такими питаннями мають займатись ефективні управлінці. І чи будуть такі представлені в Новороздільській ОТГ – це залежить від виборця.


Ред.: Пані Оксано, партія «Пропозиція» - нова. Чому Ви вирішили іти на виборах саме від неї?

Оксана Фартушок: «Пропозиція» - це політична сила, яка створена лідерами місцевого самоврядування, наголошую, успішними мерами. Вони засвідчили свою ефективність, як управлінці. Основна задача, яку ми ставимо перед собою – це розвиток місцевого самоврядування. Ті, хто долучився до Новороздільського осередку політичної сили «Пропозиції», чітко усвідомлюють: робота в органах місцевого самоврядування – це не забавка. В нашій команді - відповідальні люди, які засвідчили свою принциповість не лише словами, але добрими справами. Саме за таким принципом формувався наш осередок: професійність, активна громадська позиція, бажання працювати задля добробуту громади.


Розмову вів Роман ЗОТ

Передвиборча програма політичної сили «Пропозиція»

Об’єднана громада має бути фінансово незалежною, сама ухвалювати рішення щодо розвитку інфраструктури, соціальної сфери, культури, дозвілля. Це можливо, коли є чітка програма дій, глибоке знання територій, питань, які потребують вирішення.


Програма складається із таких стратегічних напрямків: - Аудит території Новороздільської ОТГ з метою створення паспорту розвитку кожного населеного пункту, оцінки ресурсів та людського потенціалу;
- Розвиток місцевої економіки шляхом залучення інвестицій, що працюють у сфері екоощадних технологій;
- Сприяння розвитку дрібного фермерства і підприємництва;
- Всебічна підтримка громадських ініціатив, культури, молоді та спорту;
- Підтримка медицини та освіти.

Кандидати у депутати Новороздільської міської ради від ПП «ПРОПОЗИЦІЯ» №8 у виборчому бюлетені

Територіальний виборчий округ №1


Територіальний виборчий округ №2


Територіальний виборчий округ №3«ПРОПОЗИЦІЯ» – «Будуємо успішну громаду разом!»


КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 38 (1290), 16 жовтня 2020 р.):