• 2020-10-17

До влади на місцях ідуть прості люди


Вони найкраще знаються на проблемах, з якими зіштовхуються місцеві мешканці щодня, – не з книжок, газет чи соціологічних звітів, а з власного досвіду


«Я ніколи не займалася політикою і не цікавилася нею. Добре знаю свою роботу, стараюся сумлінно працювати на підприємстві, грамотно вести калькуляцію і вчасно подавати звіти, – розповідає Тетяна Лагус, заступник начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Філії «Новорозідільська ТЕЦ. – Але я живу у своєму місті, щодня ходжу його вулицями, добре бачу, що б я хотіла змінити. В якийсь момент почала усвідомлювати, що не потрібно чекати, доки хтось прийде і відремонтує тротуар біля мого під’їзду чи облаштує автобусну зупинку, допоможе вирішити моїм сусідам питання з реєстрацією ОСББ й таке інше. Якщо ми хочемо змін, ми самі повинні їх проводити. Я особисто знаю, що потрібно Новому Роздолу, і тому я беру участь у виборах до Новороздільської ОТГ».

* * *

У партійних осередках визнають: звичайні люди, або «люди з народу», яких вони масово залучають до виборів на місцях, – це реакція на реальний суспільний запит. Бо до влади не можуть йти самі лише начальники, багаті і впливові люди, їх подруги та їх водії. Рано чи пізно демократичний розвиток суспільства виводить до рад простих людей, які не закінчували Гарварду, але добре знають всі болючі проблеми свого міста чи села.


На депутатських стільцях – електрик, слюсар, зварювальник та інші представники робітничих професій. Районні ради та ради ОТГ після виборів серйозно змінять свій склад, до них прийдуть звичайні люди – це одна з головних особливостей місцевих виборів-2020, в тому числі і у нас на Розділлі.* * *

Інженер-електронік Новороздільської ТЕЦ Роман Баран має професійну звичку – шукати шляхи вирішення складних проблем. У новій раді Новороздільської ОТГ він застосує свій професійний досвід для втілення рішень, які впливатимуть на комфорт життя людей. «Одна з моїх ідей – налагодити систему безпечного поводження з твердими побутовими відходами, – ділиться планами Роман Баран. – По перше, це комфорт життя мешканців Нового Роздолу, по друге – матеріальна вигода, по третє – збереження екології краю, де будуть жити наші діти і діти наших дітей». Свій проект інженер представить у Новороздільській міській раді та буде втілювати його у життя».

* * *

Балотуючись за партійними списками, прості люди водночас не змушені бути членами цих самих партій, а тому зможуть працювати самостійно – в інтересах громади, а не партійних босів чи груп впливу.

Висуваючи до влади простих людей, суспільство вимагає від них простих та ефективних рішень. Якщо тобі доводиться проходити дев’ять кіл бюрократичного пекла, збираючи довідки для оформлення певних документів, – спрощуй систему сам, пропонуй рішення. Якщо ти не хочеш, щоби твій кум/брат/сват залишав сім’ю і їхав на заробітки, просто зроби так, щоби він не їхав, забезпеч йому гідні умови роботи та комфортне проживання тут, у себе вдома. Це стосується будь-якої сфери життя.


Проекти фахових спеціалістів, які мають практичне застосування, це один з найбільших плюсів того, що до влади йдуть люди реальних справ. Суспільство втомилося від політиків і вимагає від своїх слуг простої сумлінної і повсякденної роботи.


Хто як не простий роботяга розуміє основні потреби іншого звичайного українця?

Хто краще знайде спільну мову з виборцями?

Кожен з цих працівників є частиною Новороздільської громади, частиною України, і всі вони формують своє і наше з вами життя – кожен на своєму місці.


Юлія КУХАР

КОМЕНТАРІ FACEBOOK


ЩЕ НОВИНИ (газета 38 (1290), 16 жовтня 2020 р.):