16.5 C
Lviv
04.03.2024
Новороздільська ОТГ

Уродженця с. Берездівці воїна Івана ДЗЮНИКА, який навесні 7 березня загинув у бою з рашистами , Президент України нагородив орденом “За мужність ІІІ ступеня”

Сьогодні, 10 грудня, міський голова Новороздільської територіалтьної громади Ярина Яценко у супроводі Берездівецького старости Дмитра Сапиги завітали у домівку Героя у с. Берездівці і вручили відзнаку Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Володимира Зеленського його матері пані Ганні.

Це була щемна мить, яку важко описати словами, оскільки глибокий смуток оповив усіх присутніх, а коли Ярина Володимирівна повідомила, що із понад сорока полеглих за Україну воїнів – земляків, четверо з них, зокрема, і Іван Дзюник, удостоїлися такої високої відзнаки (посмертоно), то мати не могла втримати сліз і додала тільки: “Коли Іван ішов на війну, то казав, що віддати життя за Україну – це велика честь…”

Власне, молодий мешканець Берездівець, який терпеливо шукав своє місце у житті, аби реалізувати свої вміння і знання та ніколи не нарікав на долю , як тільки на початку лютого 2023 -го прийшла повістка служити у ЗСУ, неначе окрилився духом, і у той день сказав матері наведені вище слова: “Віддати життя за Україну у бою з москалями – це велика честь…”

Тільки місяць відважно захищав Україну стрілець-снайпер гірсько-штурмової роти Іван Дмитрович Дзюник, але воював сміливо і безстрашно аж поки не віддав на олтар Вітчизни своє життя 7 березня  у бою з військовими формуваннями російських військ  біля Бахмута.

У редакційній публікації “Вісника Розділля” від 10 березня 2023 р. коротко відзначено про сім”ю Івана, основні віхи життя Воїна, які ще раз у вінок пам”яті про Героя згадаємо сьогодні, коли він (посмертно) отримав високу нагороду Президента України:  

Людина, яка завжди усміхалася і приходила на допомогу в будь-якій ситуації без користі для себе. Ці слова найпершими вмовляли всі, хто ділився  світлими спогадами про полеглого Героя.

Народився Іван Дзюник  2 травня 1984 року у с. Берездівці. В багатодітній родині. Він був наймолодший у родині і мав троє братів  та сестру.  Батько Дмитро Дзюник, який працював бригадиром будівельників в БУ-62 у Новому Роздолі, змалечку привчав синів до праці, тож малий Іван ще з шкільних літ допомагав по господарству, їздив на конях, допомагав односельцям обробляти поля, заробляючи таким чином. Працьовитий був, господарським, не по віку відповідальним, а головне – добродушний і безвідмовний, завжди відгукувався на потребу односельців допомогти. Наш Івасьо – лагідно кликали сусіди Івана.

Згорьована і вимучена хворобами мама у розпачі – хоронить уже четвертого сина, який був практично її єдиною опорою, адже чоловік уже відійшов у засвіти, дочка мешкає далеко на Вінничині, а троє старших братів також померли доволі молодими (безжальна хвороба забрала усіх).

Навчався Іван у початковій школі с. Берездівці, згодом – у Новороздільській школі №3, продовжив навчання у Новороздільському професійному ліцеї будівництва та побуту (училище №6). «Дуже веселий і позитивний юнак, активний, жартівливий, любив створювати кумедні ситуації, якими тішилися однокласники, хоча не завжди до вподоби були вчителям. Проте його добродушність і весела та добра вдача додавали прихильності викладачів.  Разом з тим був відповідальним і спритним, словом, вмів собі давати раду в житті. Пригадую, поспівав за перерву збігати в магазин за біляшами, які купував  і для однокласниць. Відповідальний і порядний хлопець, веселий і жартівливий», – із сумом згадували дитячі роки однокласники Галина Сидорко-Ратич та Мар’ян Микитин.

А також юнак брав активну участь в художній самодіяльності села, дуже гарно співав, – доповнює директор Народного дому с. Берездівці Марія Раздорожна.

Після закінчення навчання в ліцеї Іван служив в армії, хоча недовго, бо через стан здоров’я хлопця відправили додому.

Проте, коли уже прийшла повістка, Іван Дзюник пішов служити (2 лютого ц.р.). І відразу у місця найзапекліших боїв – під Бахмутом. І вже за місяць чорна звістка завітала до маминої хатини про загибель її сина Івана.. Світла пам’ять і вічна шана справжньому Герою України!”

Схожі повідомлення

Затверджено директора КУ ІРЦ

admin2

Покараний за побиття дитини у Новому Роздолі

admin2

Найвища нагорода музичного Олімпу знову завітала у Вокальну студію Ірини Чернової Новороздільського БДЮТ

admin3

Дорога громадо! На жаль, трагічні новини не закінчуються. Ще одна втрата новороздільчанина під час бойових дій

admin3

Новий графік прийому Новороздільського ЦНАП

admin2

НОВИЙ РОЗДІЛ – 68-ма річниця: програма святкових заходів

admin2

Залишити коментар